Nowy dojazd do domów

Nowy dojazd do domów

16
0
PODZIEL SIĘ

droga_makowe_2014

Na os. Makowym w Dzierżoniowie powstaje kolejny odcinek drogi dojazdowej do budynków mieszkalnych. Inwestycja miasta zapewni dogodny dojazdu do istniejących posesji, poprawi także bezpieczeństwo ruchu i estetykę tej części miasta.

Wartość robót budowlanych zamknie się kwotą 258.243,11 zł brutto. Zadanie wykonuje wyłonione w drodze przetargu Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BAZA” z Dzierżoniowa.

To jedna z licznych mniejszych inwestycji prowadzonych w tym roku przez Dzierżoniów. W ramach podobnych zadań powstało już ogrodzenie cmentarza komunalnego, wyremontowano kładkę nad rzeką Piława przy ul. Nowowiejskiej oraz zatokę parkingową na os. Różanym II.

Zgodnie z planem przebiega modernizacja ul. Staszica i remont ul. Wojska Polskiego (boczna droga dojazdowa do budynków).

Z przebudowanego i powiększonego parkingu przy na os. Błękitnym kierowcy korzystają już od kilku tygodni.

Niebawem widoczne będą prace przy budowie bieżni wokół głównej płyty boiska ośrodka sportu i przy budowie placów zabaw pomiędzy osiedlem Różanym, Błękitnym i Jasnym.

W tym roku zakończyła się przebudowa dzierżoniowskiego targowiska, końca dobiegają prace związane z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej. Ostatnie prace prowadzone są w drugiej już hali produkcyjno-magazynowo-biurowej Invest-Park Development, ulokowanej w sąsiedztwie dzierżoniowskiej podstrefy.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY