Nowe miejsca wypoczynku

Nowe miejsca wypoczynku

22
2
PODZIEL SIĘ

 

plac_zabaw_osiedla_przed

Do końca września w parku pomiędzy os, Różanym, Jasnym i Błękitnym powstaną dwa nowe place zabaw. Miejsca wypoczynku i rekreacji budowane są z myślą o młodszych i starszych dzieciach. Pomyślano także o opiekunach najmłodszych.

 Specjalna nawierzchnia poliuretanowa zapewni najmłodszym bezpieczną zabawę. Plac dla starszych dzieci pokryty będzie drobnoziarnistym piaskiem. Teren obydwu placów zostanie ogrodzony.

 Najmłodsi mieszkańcy będą mogli korzystać w nowych miejscach rekreacji z huśtawek, zjeżdżalni i piaskownic, zestawów zabawowych, równoważni, drążków gimnastycznych zestawów sprawnościowych. Na terenie placów zabaw zamontowane zostaną także ławki i stoły. Inwestycja kosztować będzie 725 tys. 700 zł.

Przy parku pomiędzy osiedlami jest górka zapewniająca najmłodszym frajdę zimą, tor BMX i wybudowane niedawno miasteczko ruchu drogowego. W niedalekiej przyszłości powstanie także siłownia plenerowa. Po drugiej stronie ul. Sikorskiego są boiska Orlika, a po drugiej stronie, na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 dwa nowoczesne boisko sportowe, bieżnia i skocznia w dal.

UM Dzierżoniów

2 KOMENTARZE

Comments are closed.