NOMINACJA GENERALSKA DLA KOMENDANTA DOLNOŚLĄSKIEJ POLICJI

NOMINACJA GENERALSKA DLA KOMENDANTA DOLNOŚLĄSKIEJ POLICJI

26
11
PODZIEL SIĘ

111

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas uroczystości w Belwederze mianował na stopień generalnego inspektora Policji Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego, natomiast na stopień nadinspektora mianowani zostali Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Wojciech Ołdyński, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Dariusz Banachowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Jarosław Szymczyk.

Podczas uroczystości Prezydent RP podkreślił, że w Polsce żyje się coraz lepiej i coraz bezpieczniej, także pod względem jakości funkcjonowania policji. „Zmienia się stosunek do policji, jest coraz większe przekonanie o profesjonalizmie i szacunku, autorytecie i nowoczesności funkcjonowania” – mówił prezydent podczas uroczystości. Dodał, że policja jest gwarantem bezpieczeństwa obywateli.

Trzej awansowani na pierwszy stopień generalski w policji – nadinspektora – otrzymali szable od szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, a komendant główny – pamiątkową paterę.

Nadinspektor Wojciech Ołdyński Jest absolwentem Wydziału nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Wcześniej ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu. W 2004 roku ukończył Studium Zarządzania Wyższej Szkoły Oficerskiej w Szczytnie o profilu zarządzanie jednostkami Policji. Był także uczestnikiem wielu kursów i szkoleń zagranicznych, dotyczących zarządzania jednostkami Policji i zasobami ludzkimi, w tym m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Anglii, czy też Hiszpanii. Ukończył wyższy kurs obronny na Akademii Obrony Narodowej oraz szkolenie z zakresu ochrony ludności, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w Szkole Głównej Pożarnictwa. Posiada uprawnienia pedagogiczne.

Komendant dolnośląskiego garnizonu piastował wiele kierowniczych stanowisk w polskiej Policji, rozpoczynając od zastępcy kierownika Ośrodka Szkolenia Policji w Poznaniu, poprzez zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu, zastępcę i pierwszego zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy po stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Był dowódcą operacji policyjnej zabezpieczającej Szczyt Klimatyczny COP 14 oraz członkiem zespołu Komendanta Głównego Policji, oceniającego stopień przygotowania i realizacji zabezpieczenia EURO 2012.

st. asp. Paweł Petrykowski

Źródło: KWP Wrocław i KGP

11 KOMENTARZE

 1. Zamiast dymisji… specjalne wyróżnienie. Władze Skwierzyny nagrodziły komendanta Działoszyńskiego – niezalezna.pl
  foto: youtube.com
  Dzisiaj „Gazeta Polska” ujawnia kolejne wątki w bulwersującej sprawie układu ze Skwierzyny i znajomości komendanta głównego policji, Marka Działoszyńskiego. W tym m. in. dotyczące wydawania fałszywych dokumentów tożsamości i zatrudnianiu krewnych przyjaciela komendanta. Wcześniej na portalu niezalezna.pl publikowaliśmy nowe dokumenty w tej sprawie. Jak na kompromitujące szefa policji materiały zareagowały władze Skwierzyny? Nagrodziły go tytułem honorowego obywatela miasta.

  Komendant główny policji Marek Działoszyński od tygodnia milczy ws. obciążających go informacji, jakie wyłaniają się ze śledztwa „Gazety Polskiej Codziennie” i telewizji Republika. Mimo, że w wydanym oświadczeniu zaatakował dziennikarzy i zaprzeczył, by jego syn brał udział w podpaleniu mieszkania biznesmena, będącego w konflikcie z kolegą komendanta – prokuratura nie wyklucza tego wątku. W opisywanej sprawie pojawiają się również nowe informacje odnośnie nacisków wysokich przedstawicieli policji w tej sprawie, czy obsadzania stanowisk w tej służbie przez rodzinę przyjaciela komendanta głównego policji ze Skwierzyny.
  więcej nahttp://niezalezna.pl/57368-zamiast-dymisji-specjalne-wyroznienie-wladze-skwierzyny-nagrodzily-komendanta-dzialoszynskiego

 2. Najlepszym Prezydentem po wojnie byl ś.p. Lech Kaczyński. Nawet Staszewski tak uwaza

  Kazik Staszewski: „Czy nam się to podoba czy nie – był najlepszym prezydentem Polski ostatniego 20-lecia. Bo kto, jeśli nie on?”

  – Lech Kaczyński powinien mieć pomnik w Warszawie?
  – Oczywiście, że powinien. Bez względu na opinie o nim – zginął na posterunku, pełniąc obowiązki głowy państwa, a nie u siebie na działce, zabijając się szpadlem. A poza tym – czy nam się to podoba czy nie – był najlepszym prezydentem Polski ostatniego 20-lecia. Bo kto, jeśli nie on? Jaruzelski? Wałęsa? Nie wygłupiajmy się… A może Kwaśniewski, który do Charkowa, na groby polskich żołnierzy pojechał pijany? Długo nie dostrzegałem niestosowności tej sytuacji. Do czasu, aż uświadomiłem sobie taką rzecz: a jakby to prezydent Izraela przyjechał do Auschwitz i się zataczał?
  – A Bronisław Komorowski?
  – Jaki jest, każdy widzi… (śmiech). Kaczyńskiemu ten pomnik się należy.

  – Głosowałeś w ostatnich wyborach na PO.
  – Głosowałem, ale z własnej ignorancji i z ulegania baraniej panice – ulegając panice antypisowskiej. Tego żałuję. Daleki jestem od tego, by w czambuł potępiać rządy PiS. Dla mnie i dla mojej kieszeni to był bardzo dobry czas. Znieśli podatek od darowizny, od spadku, zmniejszyli dochodowy. Niestety kompletnie nie umieli sobie poradzić z wizerunkiem w mediach, czego i ja jestem najlepszym dowodem, widząc w nich wcielone zło. Ale ja to głupek jestem.

  – A co jest największym błędem obecnego rządu?
  – Wszystko. Niedotrzymanie ani jednej obietnicy wyborczej. Obiecywanie gruszek na wierzbie należy oczywiście do emploi zawodu polityka, ale PO zachowała się kompletnie cynicznie. A rząd popełnia gafę za gafą. Ot, choćby ostatnio wyczytałem, że w aferze hazardowej są wprawdzie jakieś dowody, ale nie takie, żeby postawić zarzuty… Czytaj: Miro i Zbycho coś broili, ale się im upiecze, bo ich osłaniają koledzy. Próba kupienia ustawy, bo z tym mieliśmy do czynienia w tej aferze, czyli sytuacja analogiczna do tej, która rozwaliła rząd Millera, teraz ma ujść na sucho. W zamian za to tłuszcza dostaje co raz to nowe elementy igrzysk, jak kastrowanie pedofili, walka z dopalaczami i kibicami. Mówię kibicami, bo nie uznaję dychotomii kibol-kibic.
  Kazik Staszewski, wywiad dla „Nowej Trybuny Opolskiej”, 22 maja 2011 r

  • Co takiego niby zrobił ten najlepszy prezeydent w powojennej polsce? Podaj jakiś przykład. CO ZROBIŁ?

 3. Czlowiek ktory nie wie co zrobil Lech Kaczyński dla Polski nie jest godzien nosic miano Polaka. A oto pierwsze z brzegu
  1 – Traktat Lizboński : Unia musiała pójść na ustępstwa wobec Polski przy tworzeniu Traktatu Lizbońskiego (do tej pory wszystko przyjmowano zgodnie z jej poleceniem nie bacząc na skutki dla kraju i ludzi). 2 – obrona Gruzji przed inwazją rosyjską 3 – koalicja wschodnia 4 – projekt uniezależnienia od rosyjskiego gazu 5 – walka o pozycję Polski za granicą 6 – Dzień Flagi 7 – Karta Polaka 8 – Muzeum Powstania Warszawskiego : Tym gestem Lech Kaczyński nie tylko wyrównał historyczne krzywdy, ale zdobył niedoceniane wcześniej środowiska kombatantów. 9 – poleciał do Cardiff walczyć o Euro 2012 dla nas 10 – pomagał zwykłym ludziom (choćby Karinie Zygmuntowicz z Gorzowa). 11 – walczył w komunie o to, aby każdy mógł swobodnie wyrażać swoje opinie bez żadnych represji 12 – za jego prezydentury powstały także wydziały obsługi mieszkańców. 13 – rozbicie tzw. układu warszawskiego, czyli istniejącej rzekomo sieci nieformalnych powiązań rządzącej miastem koalicji Platformy Obywatelskiej (wcześniej Unii Wolności) i Sojuszu Lewicy Demokratycznej z lokalnymi biznesmenami, w której ramach miało dochodzić do ustawianych przetargów Nie zrealizował wszystkich swoich planów, bo jako Prezydent nie miał takiej mocy sprawczej jak premier, ponieważ nie pozwalało mu na to prawo. Prezydent uczył nas , że powinniśmy być dumni z naszej historii, ojczyzny i z nas samych. Naród, który nie zna swojej historii skazany jest na zagładę.
  A co zrobili Walesa, Kwasniewski i Komorowski. Nic za wyjatkiem szkodnictwa Polsce

  • Z tej całej wyliczanki ostaje się jedynie Muzeum Powstania Warszawskiego. Reszta to albo fikcja, albo pustosłowie, albo powód do żenady.

   • Ja też jak bedę obracał cudzymi pieniędzmi będe mniał gest i wybuduje co będziecie chcieli. Zadałem konkretne pytanie CO ZROBIŁ??? Dla kraju i ludzi.

    • Muzeum uczciwie trzeba mu przyznać. To jego zasługa, pewnie jedyny sukces doprowadzony do końca.

 4. a z ktorymi sąsiadami- bo nic o tym nie slychac bylo, natomiast tworząc grupę państw przeciwstawiających się agresji Putina- tj. Ukrainy, Litwy,Gruzji raczej konsolidowal panstwa. Nie ogladaj TVN i nie czytaj bzdurnej Wyborczej bedziesz lepiej myslal

Comments are closed.