Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łagiewniki 2014 już za...

Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łagiewniki 2014 już za nami…

22
0
PODZIEL SIĘ

25 lipca na kompleksie boisk Orlik w Łagiewnikach, odbyła się II edycja Nocnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łagiewniki. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 20:30 a skończyła się o 01:00. Na starcie zjawiło się 7 drużyn: Pieszyce, Stoszów, Obrońcy Tytułu, Blokersi, AW MOTORS, Sieniawka, Czarno- Zieloni.EŁ 14.08 GOK nocny turniej na Orliku 6122

Powstały dwie grupy, z których dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny: Czarno- Zieloni, którzy gładko pokonali rywali grupowych, zdobywając komplet 9 punktów oraz Blokersi, którzy awansowali zdobywając 3 punkty (w tej grupie znalazły się tylko 3 drużyny). Mecz pomiędzy tymi drużynami rozpoczął się od zdobycia błyskawicznej bramki, tuż po wznowieniu gry. Jak się później okazało, gol ten, ustawił przebieg całego spotkania. Blokersi nastawili się na grę defensywną, co zdecydowanie pokrzyżowało plany Czarno- Zielonych. Ostateczny wynik 3:1 dla Blokersów. Drugi półfinał to walka pomiędzy zwycięzcami grupy B, czyli drużyną z Pieszyc oraz drugą drużyną grupy A- AW MOTORS. Faworytami tego pojedynku była druga z wymienionych ekip, jednak to Pieszyce okazały się „Czarnym koniem” zawodów. Analizując przebieg meczu, po raz kolejny triumfuje defensywny styl gry. AW MOTORS przeprowadzili wiele kreatywnych akcji, które zagroziły bramce przeciwnika, jednak gra na kontry okazała się skuteczniejsza.

EŁ 14.08 GOK nocny turniej na Orliku 4046

Mały finał (mecz o III miejsce) stanął na wysokim poziomie. Przed turniejem „bukmacherzy” obstawiali, że ekipy te będą walczyć o najwyższe miejsce na podium, eliminacja obu ekip w półfinałach to na pewno zaskoczenie. Umiejętności piłkarskich, kreatywności i woli walki drużynom tym na pewno nie zabrakło, raczej chodziło o odrobinę szczęścia. Niestety, któraś z tych drużyn musiała zająć najmniej lubiane przez sportowców miejsce, czyli IV. Szybkie tempo prowadzenia gry, jakie narzuciły dwie ekipy oraz zdecydowanie ofensywny styl gry lepiej opłacił się drużynie Czarno- Zielonych, która zwycięstwem zapewniła sobie III miejsce w turnieju.

EŁ 14.08 GOK nocny turniej na Orliku 5425

Finał zapowiadał się nieszczególnie ciekawie, ponieważ miały zmierzyć się ekipy, które półfinały przeszły dzięki dobrze ułożonej grze defensywnej. Nic bardziej mylnego, ostatni mecz to otwarty pojedynek, w którym padło 8 bramek. Drużyna z Pieszyc odrabiała straty, a Blokersi wciąż uciekali. Wynik zmieniał się błyskawicznie; 1:1, 2:2, 3:3 i… przełamanie w ostatniej fazie pojedynku. Wynik 5:3 dla drużyny Blokersów.

Po zakończeniu finału nastąpiło wręczenie nagród dla najlepszych drużyn, czyli medali pamiątkowych za I, II i III miejsce oraz nagród specjalnych dla najlepszego piłkarza oraz najlepszego bramkarza. Ceremonii tej towarzyszyli głównie zawodnicy drużyn, które stanęły na podium, jednakże warto podziękować grupie kibiców, która pozostała do końca i była obecna przy koronacji zwycięzców.

Organizatorzy, czyli Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek i Sportu oraz Gmina Łagiewniki, składają szczególne podziękowania Arturowi Szczurkowskiemu oraz Barbarze Ciećwierz, którzy przez całe zawody, czyli ponad 5 godzin, prowadzili obsługę sędziowską oraz techniczną imprezy. Jednocześnie zapraszamy chętnych wolontariuszy do pomocy w tego rodzaju imprezach (najbliższa STREETBALL ŁAGIEWNIKI- koszykarski turniej dwójek 15 sierpnia 2014 r.)

Krótko podsumowując, turniej stał na wysokim poziomie sportowym, zdecydowanie wyższym niż rok wcześniej, dlatego już dziś zapraszamy na następny, już za rok…Do zobaczenia na Orliku!

mc

BRAK KOMENTARZY