Noc Andersena w SP 3

Noc Andersena w SP 3

12
0
PODZIEL SIĘ

Od kilku lat z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej obchodzonego w dniu urodzin największego baśniopisarza H. Ch. Andersena Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzierżoniowie organizuje „Noc Andersena”. W tym roku w nocy z 4 na 5 kwietnia zaprosiła dzieci po raz szósty na nocleg w krainie baśni.

1-img_7619-001

W tę jedyną, bajkową noc od godz. 20.00 do 6.00 szkoła stała się miejscem dostępnym dla wróżek, krasnali, księżniczek, czarnoksiężników i czerwonych kapturków. Przybyło też do niej 78 uczniów szkoły od klasy I do VI, którymi opiekowało się 13 nauczycieli przebranych za postacie z baśni. Byli to : Zofia Bobrowska,Piotr Caboń, Marzena Cieżak, Małgorzata Cyganowska, Izabela Idźkowska, Dorota Kapłun, Alicja Lewszyk, Przemysław Pancer, Katarzyna Szkwarek, Andrzej Śliwka, Krystyna Wirth, Anna Żurawińska oraz dyrektorka szkoły Regina Walendowska.

W tę niezwykłą noc szkolny teatrzyk działający od 9 lat wystawił sztukę pt: „ Śnieżka”. Czytano baśnie, rozwiązywano baśniowe zagadki i kalambury i poszukiwano skarbów. Dzieci zmagały się na bajkowym torze przeszkód. Przybył do nich nawet H.Ch. Andersen , który przeczytał baśń „Brzydkie kaczątko”. O północy podano urodzinowy tort, a po emocjonujących wydarzeniach wszyscy usnęli na materacach w sali gimnastycznej.

Dla wielu uczniów szkoły ta noc była czasem miłych i zupełnie nowych wrażeń. I doskonałą okazją, by rozbudzać w dzieciach zainteresowania czytelnicze, ukazując piękno słowa mówionego i drukowanego, popularyzując przy tym książkę jako podstawowe i wiarygodne źródło informacji.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY