Nietrzeźwy spowodował kolizję

Nietrzeźwy spowodował kolizję

14
0
PODZIEL SIĘ

Ponad 2,6 promila alkoholu oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi miał 30-letni kierowcamini_18986 motoroweru, który jadąc ul. Piastowską w Dzierżoniowie uderzył w tył samochodu nissan. Do zdarzenia doszło 02 lipca o godz. 16:15. Za kolejne kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara pozbawiania wolności nawet do lat 5.

2 lipca o godzinie 16.15 w Dzierżoniowie na ul. Piastowskiej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci z ruchu drogowego kierujący motorowerem peugeot spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i uderzył w tył samochodu nissan primera, kierowany przez 48-letniego dzierżoniowianina. Po przybyciu na miejsce policjanci przystąpili w pierwszej kolejności do udzielenia pomocy przedmedycznej kierowcy motoroweru. Wezwali również karetkę pogotowia, która zabrał tego mężczyznę do

szpitala na specjalistyczne badania, które wykazały u niego stłuczenia głowy i kręgosłupa. Decyzją lekarza postał na obserwacji na oddziale chirurgicznym. Funkcjonariusze w trakcie wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia wyczuli, że 30-letni mieszkaniec Dzierżoniowa, który kierował motorowerem był w stanie nietrzeźwym. Policyjny alkomat wykazał u niego, aż 2,6 promila alkoholu. Okazało się również, że kilka miesięcy wcześniej Sąd skazał tego mężczyznę za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwym.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 30-latek odpowie również za spowodowanie kolizji.

KPP Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY