Nietrzeźwy motocyklista spowodował kolizję

Nietrzeźwy motocyklista spowodował kolizję

16
0
PODZIEL SIĘ

mini_18986Ponad 2,1 promila alkoholu miał 30-letni kierowca motocykla, który na drodze wojewódzkiej numer 382 w miejscowości Piława Dolna uderzył w przód samochodu toyota. Do zdarzenia doszło 27 września godz. 18:20. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara pozbawiania wolnośct do lat 2 oraz nawet 10 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

27 września o godzinie 18:20 na drodze wojewódzkiej numer 382 w miejscowości Piława Dolna doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci z ruchu drogowego kierujący motocyklem marki yamaha na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, i uderzył w przód prawidłowo jadącego pojazdu marki toyota na polkowickich numerach rejestracyjnych. Nikt z uczestników kolizji nie doznał obrażeń ciała.

Funkcjonariusze w trakcie wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia wyczuli, że 30-letni mieszkaniec Piławy Górnej, który kierował motocyklem jest w stanie nietrzeźwym. Policyjny alkomat wykazał u niego, aż 2,1 promila alkoholu. Na miejsce jako pierwsza przybyła Straż Graniczna, która udzieliła pomocy i wezwała służby ratunkowe. Przez blisko godzinę w miejscu kolizji panowały utrudnienia w ruchu.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz nawet 10 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 30-latek odpowie również za spowodowanie kolizji.

KPP Dzierżoniów

 

 

 

BRAK KOMENTARZY