Nietrzeźwi kierowcy w weekend

Nietrzeźwi kierowcy w weekend

11
0
PODZIEL SIĘ

mini_19746Pomimo kolejnych licznych ogólnopolskich apeli o zachowanie trzeźwości za kierownicą, policjanci w okresie ostatniego weekendu zatrzymali kolejnych 6 pijanych kierowców. Grozi im do 2 lat więzienie oraz nawet do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Wśród zatrzymanych kierowców na podwójnym gazie którzy w trakcie ostatniego weekendu zostali zatrzymani m.in. byli :

1. 57-letni mieszkaniec Bielawy, który mając blisko 1,63 promila alkoholu kierował samochodem marki honda civic po ul. Ogrodowej w Pieszycach. Do zatrzymania doszło 14 czerwca o godz. 18:40.

2. 21 letni mieszkaniec Dzierżoniowa, który w nocy z piątku na sobotę kierował samochodem renault clio po ul. Kilińskiego w Dzierżoniowie miał 0,75 promila alkoholu

3. 14 czerwca tuż przed północą została zatrzymany 21-letni kierowca opla corsy, który został niechlubnym rekordzistą weekendu. Policyjny alkomat wykazał u niego aż 2,45 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ten młody mieszkaniec Strzelina został zatrzymany do kontroli na ul. Ząbkowickiej w Dzierżoniowie.

4. 15 czerwca o godz. 11:30 policjanci z Ruchu Drogowego w Owieśnie, zatrzymali do kontroli 49-letniego mężczyznę, który kierował samochodem fiat uno mając 1,23 promila alkoholu.

5. Tego samego dnia tuż przed 23:00 policjanci z Posterunku w Piławie Górnej skontrolowali na ul. Wąskiej samochód fiat sienna. Okazało się, ze 20-letni mieszkaniec Piławy Górnej, kierując tym autem miał w organizmie 0,9 promila alkoholu.

6. W poniedziałek nad ranem o godz. 4:30 w Nowiźnie na ul. Świdnickiej policjanci z Ruchu Drogowego zatrzymali 37-letniego kierowcę samochodu osobowego który miał 1,15 promila alkoholu.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

 KPP Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY