Nietrzeźwa matka z małymi dziećmi

Nietrzeźwa matka z małymi dziećmi

20
0
PODZIEL SIĘ

mini_16830Prawie 3 promile alkoholu miała 27-letnia kobieta, która w nocy w Wielką Sobotę zataczając się szła ul. Złotą w Dzierżoniowie z dwójką małych dzieci w wieku 3 i 5 lat. Kobietę zatrzymali policjanci z dzierżoniowskiej komendy kiedy patrolowali ten rejon miasta.

Jeśli się okaże, że matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy patrolując o godz. 21:00 w Wielką Sobotę ul. Złotą w Dzierżoniowie napotkali zataczającą się kobietę, z którą było dwoje małych dzieci. Jedno z dzieci poruszało się drogą, kobieta zaś również idąc drogą po której jechały samochody miała problemy z wjechaniem wózkiem na chodnik. Policjanci niezwłocznie podjęli interwencję wprowadzając dziecko oraz kobietę z wózkiem na chodnik. W trakcie legitymowania okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana. Miała problemy z równowagą oraz bełkotliwą mowę. Policyjny alkomat wykazał u niej blisko 3 promile alkoholu. W związku z późną porą oraz opadami deszczu i niską temperaturą dzieci niezwłocznie przekazano pod opiekę babci.

Policjanci wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Materiały w tej sprawie policjanci przekażą również do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje, co do dalszego sprawowania opieki nad dziećmi.

KPP Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY