Nietrzeźwa jechała samochodem do pracy

Nietrzeźwa jechała samochodem do pracy

14
1
PODZIEL SIĘ

mini_18986Nietrzeźwa jechała samochodem do pracy. Badaniem policyjnym alkomatem wykazało, że 33-letnia kobieta mając 1,3 promila alkoholu uderzyła samochodem w drzewo, a następnie podjęła prace w jednym z dzierżoniowskich marketów.

22 czerwca o godz. 9:00 oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy został powiadomiony, że na ul. 11-Listopada kierujący samochodem osobowym uderzył w drzewo i odjechał gubiąc tablicę rejestracyjną. Na podstawie zgubionej tablicy oraz przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że jest to pojazd VW passat, użytkowany przez 33-letnią dzierżoniowiankę. Okazało się, że również, że kobieta samochód zostawiła na podwórku niedaleko od miejsca zdarzenia. Następnie udała się pieszo do jednego z dzierżoniowskich marketów gdzie podjęła pracę kierowniczki zmiany.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało nu niej niemal 1,3 promila alkoholu. W trakcie przeprowadzanej interwencji 33-latka potwierdziła, że do jej obowiązków należy uruchamianie całej działalności sklepu oraz nadzór nad dokumentacją i pieniędzmi. Dodała również, że kiedy jechała VW passatem wybiegł jej przed maskę pies w wyniku czego gwałtownie zahamowała, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo po czym odjechała pozostawiając auto na podwórzu kilkadziesiąt metrów dalej. Policjanci powiadomili przełożoną 33-latki o podjęciu przez nią obowiązków służbowych w stanie nietrzeźwym.

Teraz kobiecie za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz nawet 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie również za wykroczenie z art. 70&2 kw podjęcie czynności zawodowych w stanie nietrzeźwym.

podinsp. Mariusz Furgała

1 KOMENTARZ

Comments are closed.