Nieparlamentarne zachowanie

Nieparlamentarne zachowanie

17
11
PODZIEL SIĘ
Jerzy Edmund Jankowski
Jerzy Edmund Jankowski
Jerzy Edmund Jankowski

Kolejne porzekadło zmienia swoje znaczenie. Pierwotnie nieparlamentarne zachowanie oznaczało zachowanie które mogło uchodzić w gorszym towarzystwie, ale w lepszym już było niedopuszczalne.

Za taki wyznacznik dobrego wychowania, taktu i ogólnej ogłady był przyjmowany parlament. Ponieważ do tego organu przedstawicielskiego wybierana była elita. Obserwując obecną elitę władzy można dojść do wniosku, że jest to zbieranina jarmarczno-bulwarowa, bez zasad, taktu i honoru. Słuchając „taśm prawdy” ujrzeliśmy prawdziwe oblicza polityków.

A czytając wydarzenia z Parlamentu Europejskiego dochodzimy do wniosku, że nasi wybrańcy świetnie się bawią, na razie leją się (użyję parlamentarnego określenia) po policzkach, ale pozostało im jeszcze 5 lat kadencji, więc zapewne wymyślą jeszcze jakieś śmielsze zabawy. Poseł Korwin Mike w swoim programie wyborczym przedstawił listę osób które spoliczkuje, kobiety zamierza zapędzić do kuchni, ograniczyć edukację kobiet, zlikwidować pomoc socjalną, a Parlament Europejski rozwalić od środka. Jak widać rozpoczął z sukcesem realizację swojego programu!

Czy można mieć pretensję do chorego o to, że jest chory? Można mieć pretensję do otoczenia, że zamiast leczenia, wmawia choremu, że to Świat zwariował. A właśnie taki wymiar ma każdy z oddanych głosów na Naszego Reprezentanta w Parlamencie Europejskim, czyli Nową Prawicę – Korwina Miki, na którą głosowało: 505 586 osób w całej Polsce. Więc to nie Korwin Mikke spoliczkował Michała Boniego, tylko uczyniło to 505 586 Polaków za pomocą swojego przedstawiciela.

Może byłoby to i śmieszne, gdyby nie było tragiczne. Polska już i tak uchodzi za dziki wirtualny kraj, specjalizujący się w produkcją lasek, zwłaszcza na rynek amerykański. Takie wypowiedzi i czyny nie są dobrą wizytówką Naszego Kraju. Jestem pewien, że te incydenty osłabią znacznie możliwości negocjacyjne Polski, słaby rząd i skłóceni posłowie w Parlamencie Europejskim nie wynegocjują należnych Polsce środków unijnych. Beneficjentem tych środków będzie jakiś kraj może mniej godny, lecz zgodny!

Więc jeśli kłótnie naszych polityków spowodują zablokowanie środków unijnych, likwidację Unii Europejskiej, a może i coś gorszego, to nie będzie to wina opaczności, fatum ciążące nad Polską, lecz wola Narodu wyrażona w głosowaniu! Przypomnę, że Unia Europejska, to brak granic, ceł i swobodny wybór miejsca do życia i pracy na terenie Unii. I jak na razie to nie Polska musi się bronić przed napływem emigrantów. Ciekaw jestem, co powiedzą Polacy zamierzający emigrować i będący na emigracji, gdy zamknie się przed nimi europejski rynek pracy.

Zapewne powiedzą podobnie do robotników którzy 25 lat temu zagłosowali za zmianami ustrojowymi – wybrali kapitalizm i zamiast kapitalistami są bezrobotnymi. Twierdzą, że nie takich zmian oczekiwali! Ciekaw jestem, jakich?

Jerzy Edmund Jankowski

11 KOMENTARZE

 1. „. Poseł Korwin Mike w swoim programie wyborczym przedstawił listę osób które spoliczkuje, kobiety zamierza zapędzić do kuchni, ograniczyć edukację kobiet, zlikwidować pomoc socjalną, a Parlament Europejski rozwalić od środka. Jak widać rozpoczął z sukcesem realizację swojego programu!”
  Wygrywa Pan nagrode bałwana miesiąca.

  • Ubiegł mnie ten spis. Pan Jankowski po prostu się kompromituje. Ale on to wyraźnie lubi.

   • Ubiegł mnie ten wpis. Pan Jankowski po prostu się kompromituje. Ale on to wyraźnie lubi.

    • Jeśli wam się nie podoba to nieczytajcie. Z zazdrości zawodzicie.Jeteście w ciągłym transie narkotycznym już nie do wybudzenia.
     Jedyne co do was trafia to znana z dziecinnych bajek Myszka Miki i odór palonego kota.

     • ” Poseł Korwin Mike w swoim programie wyborczym przedstawił listę osób które spoliczkuje, kobiety zamierza zapędzić do kuchni, ograniczyć edukację kobiet”
      Kto tutaj jest w narkotycznym transie?-

 2. Walczyli o demokratyczną Polskę. Dostawali pałami po grzbiecie i co z tego dziś mają? Minimalna pensję i zasiłki dla bezrobotnych.

 3. Zamilcz towarzyszu Jankowski bo twoja formacja gra reka w reke z rzadem Tuska. Przyjrzyj sie jak glosowali parlamentarzysci lewicy za votum nieufnosci za rzadem który jak sam piszesz”Ponieważ do tego organu przedstawicielskiego wybierana była elita. Obserwując obecną elitę władzy można dojść do wniosku, że jest to zbieranina jarmarczno-bulwarowa, bez zasad, taktu i honoru. Słuchając „taśm prawdy” ujrzeliśmy prawdziwe oblicza polityków.” Więc nie wysilaj sie bo sam grasz w tej orkiestrze i udajesz lepszego.Jesli chcecie zmiany to wywalcie ten rzad, ale tego nie zrobicie bo kasa sie liczy POdobnie jak w tej bandzie

Comments are closed.