Niemczańscy policjanci zatrzymali wandala

Niemczańscy policjanci zatrzymali wandala

19
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci z Posterunku w Niemczy zatrzymali mężczyznę, który kostką brukową wybił szybę w witryniemini_19750 wystawowej w jednym ze sklepów mieszczących się w Rynku.

Wartość szkody jaka powstała w wyniku tego aktu wandalizmu to 2500 zł. 35-latkowi za zniszczenie mienia grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 2 kwietnia tuż po godzinie 22:00 policjanci z Posterunku w Niemczy udali się na interwencję do Rynku, gdzie pod jednym ze sklepów miał awanturować się pijany mężczyzna. Kiedy patrol dojeżdżał do miejsca zgłoszenia zobaczył wywrócony kubeł na śmieci oraz wybite szyby w witrynie wystawowej. Niedaleko sklepu funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego, pijanego mieszkańca Niemczy, który okazał się sprawcą tego zniszczenia. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Wartość szkody jaka powstała w wyniku tego aktu wandalizmu to 2500 zł. 35-latek noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Jak wyjaśnił podejrzany wczoraj pił alkohol przez cały dzień. Wracając do domu potknął się o kostkę brukową, co go tak zdenerwowało, że wziął ją do ręki i rzucił w witrynę sklepową wybijając dwie szyby. Następnie schował się w pobliskiej bramie i czekał na rozwój wypadków. Tam został zatrzymany przez policję.

35-latko grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody.

podinsp. Mariusz Furgała

BRAK KOMENTARZY