Nieletni ukradł sprzęt wartości 7650 zł

Nieletni ukradł sprzęt wartości 7650 zł

19
0
PODZIEL SIĘ

Polskie-kajdanki-policyjneBielawscy policjanci zatrzymali 16-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do domku jednorodzinnego. Jego łupem padł m.in. laptop, konsole do gier, telefon komórkowy, markowy zegarek i inne rzeczy na łączną sumę strat w wysokości 7650 zł. Nieletni za swój czyn odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym.

8 października bielawscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do domku jednorodzinnego. Z przeprowadzonych czynności wynikało, że nieznany sprawca po uprzednim otworzeniu zakodowanego zamka w drzwiach garażu dostał się do pomieszczeń mieszkalnych skąd ukradł sprzęt elektroniczny i inne urządzenia na łączną sumę strat w wysokości 7650 zł. Złodziej zabrał m.in. tablet firmowy, konsole do gier, markowy zegarek, telefon komórkowy, przenośny odtwarzacz DVD.

Śledczy dwa dni później zatrzymali 16-letniego mieszkańca Bielawy, podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. W toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez nieletniego funkcjonariusze odzyskali większość ze skradzionego mienia. Młody mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

KPP Dzierżoniów

 

 

BRAK KOMENTARZY