Nielegalne rozpowszechnianie transmisji Gali Boksu

Nielegalne rozpowszechnianie transmisji Gali Boksu

11
0
PODZIEL SIĘ

Polskie-kajdanki-policyjneProkurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu Krystianowi K., mieszkańcowi Wałbrzycha, z zawodu elektromechanikowi zarzucając mu, że 23 lutego 2013r. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, bez uprawnienia rozpowszechniał na dwóch stronach internetowych nadanie audycji – Gali Boksu Zawodowego „Polsat Boxing Night Gołota vs Saleta” w czasie rzeczywistym i w wersji oryginalnej, co stanowi przestępstwo przewidziane w art. 116 ust. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone było na podstawie zawiadomienia złożonego przez Cyfrowy Polsat SA. W jego toku ustalono, że na stronach zarządzanych przez oskarżonego w trakcie emisji walki, miało miejsce nie mniej niż 5273 wyświetleń, co spowodowało stratę w łącznej kwocie nie mniejszej niż 210.920 zł na szkodę Cyfrowego Polsatu SA oraz Redefine sp. z o.o.

Krystian K. przesłuchany w charakterze podejrzanego zakwestionował swoje sprawstwo w tej sprawie.

Czyn zarzucony oskarżonemu zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa zostanie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

Aktualnie wałbrzyska Prokuratura prowadzi kolejne śledztwo przeciwko Krystianowi K. w związku z nielegalnym rozpowszechnianiem przez niego na stronach internetowych, transmisji meczów Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn.

W sprawie tej Krystian K. został w dniu 19 września b.r. zatrzymany przez Policję, a następnie decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu zwolniony w dniu 21 września b.r.

Śledztwo w tej sprawie nadal pozostaje w toku.

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

BRAK KOMENTARZY