Niedziela Palmowa i IV Jarmark Wielkanocny w Niemczy

Niedziela Palmowa i IV Jarmark Wielkanocny w Niemczy

22
0
PODZIEL SIĘ

Niedziela Palmowa, święto ruchome przypadające 7 dni przed Wielkanocą rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Pańskiej. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia i tak też było u nas.

b_600_600_16777215_1___images_2012_wiel_a

Ten dzień rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą, którą poprzedziła procesja, na której wyeksponowane były palmy wielkanocne przygotowane przez mieszkańców Niemczy, Koło Gospodyń Wiejskich Podlesie-Ruszkowice, Przedszkole Publiczne w Niemczy, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy – filia w Gilowie, Zagroda „Janówka” państwa Zalewskich z Kietlina, Sołectwo Nowa Wieś Niemczańska, Gimnazjum Zespołu Szkół w Niemczy, Niepubliczna Szkoła w Przerzeczynie Zdrój, Dom Pomocy Społecznej w Niemczy, Kółko Plastyczne przy Plebanii w Niemczy.

b_600_600_16777215_1___images_2012_wiel_c

Po mszy świętej ks. Tadeusz Pita ogłosił wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę i wszyscy z rodzinami udali się na niemczański rynek, gdzie po raz czwarty na tegorocznym Jarmarku Wielkanocnym gościliśmy rękodzielników, producentów, artystów i Koła Gospodyń Wiejskich ze swoimi wyrobami nie tylko spożywczymi, ale również produktami tradycji wielkanocnej. Tradycyjnie podczas jarmarku Burmistrz Niemczy Grzegorz Kosowski serwował gorący żurek, aby wszystkim było cieplej i w radosnej atmosferze robili zakupy świąteczne.

b_600_600_16777215_1___images_2012_wiel_m

Wyniki konkursu : „Najładniejsza Palma Wielkanocna”

I miejsce – Zagroda „Janówka” państwa Zalewskich w Kietlinie

II miejsce – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy

– filia w Gilowie

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Podlesie – Ruszkowice

III miejsce – Przedszkole Publiczne w Niemczy

III miejsce – Sołectwo Nowa Wieś Niemczańska

Wyróżnienie – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przerzeczyn Zdroju

Wyróżnienie – Dom Pomocy Społecznej w Niemczy

Wyróżnienie – Klasa IIb Gimnazjum Zespołu Szkół w Niemczy

Wyróżnienie – Kółko Plastyczne przy Plebanii w Niemczy

Wyróżnienie – Kółko Plastyczne przy Plebanii w Niemczy

Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez księdza Proboszcza Tadeusza Pitę, Niemczański Ośrodek Kultury oraz jednego z członków jury.

UM Niemcza

BRAK KOMENTARZY