Nauczyciele Szkół Niepublicznych w Bielawie „ na Medal”.

Nauczyciele Szkół Niepublicznych w Bielawie „ na Medal”.

25
1
PODZIEL SIĘ

14 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Komisji Edukacji Narodowej, który powszechnie świętowany jest jako Dzień Nauczyciela. W przededniu tego święta doceniono pracę nauczycieli z rejonu wałbrzyskiego podczas uroczystości zorganizowanej w Zamku Książ, w której wzięli udział parlamentarzyści: Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz- Leszczyńska, Wiesław Kilian, Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz, przedstawiciele lokalnych samorządów i liczne grono pedagogów

9m

W trakcie okolicznościowego spotkania Wojewoda Dolnośląski w imieniu Prezydenta RP wręczył srebrne i brązowe Krzyże Zasługi oraz złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę. Wyróżnieni nauczyciele otrzymali również przyznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej medale Komisji Edukacji Narodowej.

Wśród uhonorowanych nauczycieli znalazły się Helena Chojnacka Małecka i Alicja Kossowska, od kilku lat pracujące w Szkołach Niepublicznych w Bielawie zarządzanych przez Darię Michalską.

7m

Święto Komisji Edukacji Narodowej upamiętnia datę jej powstania w 1773 roku. Polska była wówczas pionierem w tworzeniu powszechnego systemu kształcenia, poprzez wprowadzenie reform, które stały się podstawą nowoczesnej edukacji. Szkoły Niepubliczne w Bielawie dzisiaj z pewnością stanowią awangardę w podejmowaniu nowoczesnych projektów, realizacji odważnych przedsięwzięć w kształceniu młodzieży i dorosłych.

Podczas wystąpienia Tomasz Smolarz przypomniał słowa Abrahama Lincolna: „Jaką mamy dziś szkołę, taką będziemy mieć elitę rządzącą w przyszłości”. Wojewoda pogratulował wszystkim odznaczonym nauczycielom oraz pracownikom oświaty. „Niech wręczone wyróżnienia stanowią dowód szczególnego zaufania i uznania dla Państwa dotychczasowych osiągnięć. Serdeczne życzenia kieruję również do pracowników niepedagogicznych administracji i obsługi, bez których działalność placówek oświatowych nie przebiegała by tak sprawnie.” Tomasz Smolarz życzył wszystkim nauczycielom, żeby ich praca była dla nich przyjemnością, a postępy uczniów źródłem satysfakcji i dumy z wykonywanej pracy.

Poniżej przestawiamy sylwetki nauczycielek wyróżnionych Medalem Komisji Edukacji Narodowej, p. Heleny Chojnackiej Małeckiej i Alicji Kossowskiej.

6m

SNP

1 KOMENTARZ

Comments are closed.