Natalia Mielnik na podium w Pucharze Polski

Natalia Mielnik na podium w Pucharze Polski

15
0
PODZIEL SIĘ

Natalia Mielnik z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła III miejsce w IV serii Pucharu Polski w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 84km, rozgrywanego 01.06.2014 roku w Jarosławcu.

Zdjęcie0297

Miejsce to zajęła po finiszu z peletonu, który dogonił ją 500 metrów przed metą. Ucieczka pod koniec dystansu wyścigu z Anną Plichtą i Karoliną Karasiewicz kosztowała ją zbyt wiele sił i na finiszu ciężko było powalczyć o zwycięstwo. W peletonie po wykonaniu zadań taktycznych przyjechały nasze dziewczyny: Paula Guz, Monika Kopińska, Paulina Cywińska. Wśród juniorek Dorota Przęzak była 9. Nasze kolarki jechały zespołowo, kontrolowały przebieg wyścigu i cały czas jechały aktywnie z przodu peletonu. Wyścig wygrała Wilkos Katarzyna TKK Pacyfic Toruń.

W trakcie wyścigu elity kobiet na trasę wyruszyły juniorki młodsze. Tutaj po finiszu z peletonu po pokonaniu 54km 25 miejsce zajęła Weronika Laszkiewicz a 38 była Sandra Traczyk. Wyścig juniorek młodszych wygrała Olivija Balaisyte (El-Eko-Sport)

20140601_150617

Dzień wcześniej odbyły się wyścigi jazdy indywidualnej na czas, rozgrywane w Darłowie. Na dystansie 17km rywalizowała elita kobiet. Tutaj najlepiej spisała się Paula Guz, zajmując 6 miejsce. Paulina Cywińska była 13. W rywalizacji juniorek Dorota Przęzak zajęła 13 miejsce. W rywalizacji juniorek młodszych na dystansie 10km 38 miejsce zajęła Weronika Laszkiewicz a 40 była Sandra Traczyk. Zwyciężyła litwinka Balaisyte Olivija z klubu El-Eko-Sport.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc a w szczególności Sudeckie Centrum Onkologii za wyżywienie na zawodach i Pani Renacie Gałek za zakwaterowanie!!

BRAK KOMENTARZY