Nasi na Czterech Żywiołach

Nasi na Czterech Żywiołach

22
0
PODZIEL SIĘ

Od niedzieli do niedzieli w Olesznej trwa piąta edycja Kursów Przewodnikowskich „Cztery Żywioły”. W kursie bierze udział 39 osób z hufców ZHP w Bierutowie, Bystrzycy Kłodzkiej, Jaworze, Kłodzku, Lubaniu, Łagiewnikach, Oleśnicy, Oławie, Polkowicach, Środzie Śląskiej, we Wrocławiu oraz z Hufca Ziemi Trzebnickiej zorganizowanych w dwie drużyny kursowe prowadzone przez phm.

Oleszna1

Grację Bober (Hufiec Łagiewniki) oraz hm. Annę Trelę (Hufiec Oleśnica). Funkcję komendanta zgrupowania pełni hm. Zbigniew Skupiński, który od 1 lutego br. jest także Komendantem Dolnośląskiej Chorągwi ZHP.

Do funkcji instruktorskich przygotowują się w Olesznej także młodzi adepci sztuki prowadzenia drużyn harcerskich z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP: Karolina Bielarczyk, Jakub Horbaczyk, Monika Kępa, Damian Leśniewski, Wojciech Stalica, Damian Trela.

Kurs przewodnikowski to pierwsza część szkolenia, którego następnymi elementami są praktyka w drużynie i kurs metodyczny. Piątka z kursantów już w poniedziałek wyruszy ze swoimi drużynami na ZIMAK Hufca w Warszawie. Wypada pozazdrościć tak intensywnie i pożytecznie spędzanych ferii. Udział kadry drużyn w kursie wspiera Fundacja ROPUH z grantu dzierżoniowskiego samorządu przeznaczonego m.in. na szkolenie wolontariuszy.

BRAK KOMENTARZY