Naprawiony i solidnie zabezpieczony

Naprawiony i solidnie zabezpieczony

15
0
PODZIEL SIĘ

Mur oporowy przy ulicy Sienkiewicza w Piławie Górnej jest już odbudowany. W poniedziałek 22 września miał miejsce odbiór prac budowlanych.

Budynki 70 i 72 przy ulicy Henryka Sienkiewicza stoją blisko siebie, ale na różnej wysokości. Różnica to jedno piętro. Przed osypywaniem się wzniesienia i zasypaniem stojącego niżej domu chroni mur oporowy. Niestety, ulewne deszcze w czerwcu ubiegłego roku naruszyły konstrukcję starego muru. Ogromne kamienie, z których był wykonany, w jednym miejscu posypały się na ziemię.

20140924a_1

                                                                                                 Przed

20140924a_2

                                                                                                   Przed

Urząd Miasta w Piławie Górnej postarał się o osiemdziesięcioprocentowe dofinansowanie, przyznawane w ramach usuwania skutków gwałtownych zjawisk meteorologicznych i w czerwcu tego roku podpisał umowę na odbudowę muru. Firma budowlana ze Złotego Stoku właśnie zakończyła zadanie. Odbiór prac miał miejsce 23 września.

20140924a_3

                                                                                                     Po

20140924a_4

                                                                                                           Po

Najważniejsze było wybudowanie betonowej ściany oporowej. Robotnicy zamurowali ubytki, oczyścili i zaimpregnowali mur oraz wykonali wykop, by osadzić w nim zbrojoną betonową ścianę zabezpieczającą. Przestrzeń między murem a ścianą domu na dole wysypali drobnymi kamieniami. Realizacja przedsięwzięcia kosztowała 55 893 zł.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY