Nabór do szkół 2014/2015

Nabór do szkół 2014/2015

12
0
PODZIEL SIĘ

Gimnazjaliści już niedługo będą wybierać przyszłą szkołę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkół w powiecie dzierżoniowskim. Jest ona dostępna na stronie internetowej, przez którąt będzie prowadzony elektroniczny nabór do szkół.

Tak jak w latach poprzednich, nabór do szkół ponadgimnazjalnych będzie prowadzony za pomocą elektronicznego systemu vEdukacja firmy VULCAN. Działa już strona internetowa, na której gimnazjaliści mogą zapoznać się z pełną ofertą szkół.

Pod adresem https://dolnoslaskie.edu.com.pl można znaleźć informacje o prowadzonych przez daną placówkę klasach, o liczbie dostępnych miejsc, nauczanych językach obcych i przedmiotach na poziomie rozszerzonym.

Ta sama strona służyć będzie do rejestracji kandydatów, która potrwa od 30 maja do 26 czerwca. Natomiast dokumenty do szkół będzie można składać od 27 do 30 czerwca.

 nabor

                                                                Fot. ZS nr 1

Dla tych, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia, wiele przydatnych informacji znajduje się też na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie pod adresem www.powiat.dzierżoniowski.pl w dziale „Edukacja i kultura”.

To m.in. „Informator” o publicznych szkołach ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego, instrukcja „Jak poruszać się w elektronicznym systemie naboru” oraz wykaz terminów, o których nie można zapomnieć w trakcie rekrutacji.

Przydatne informacje dla tegorocznych absolwentów gimnazjum – zobacz tutaj

– Powiatowe szkoły ponadgimnazjalne przygotowały dla tegorocznych absolwentów gimnazjum szeroką i atrakcyjną ofertę edukacyjną – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. – Młodzież może wybierać różne typy szkół i kierunki kształcenia, w zależności od tego, czy w przyszłości chce kontynuować naukę w szkołach wyższych czy od razu znaleźć zatrudnienie. Poza tym nasze szkoły poprzez udział w licznych zajęciach pozalekcyjnych i wymianach międzynarodowych dają możliwość wzbogacania wiedzy oraz rozwijania zainteresowań i talentów. Nasi uczniowie mogą też ubiegać się o stypendium.

Starostwo Powiatowe

BRAK KOMENTARZY