MZBM Bielawa: nowe elewacje, dachy i okna

MZBM Bielawa: nowe elewacje, dachy i okna

46
12
PODZIEL SIĘ

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Bielawie podsumował zrealizowane w pierwszym półroczu 2014 roku modernizacje i remonty. Wartość prac wykonanych przez spółkę w budynkach należących do wspólnot mieszkaniowych i gminy sięgnęła 1,56 mln złotych. Finansowy wkład miasta w inwestycje wyniósł około 876 tysięcy złotych.

1_maja_35_-_elewacja_i_dach_-_7

Jak zawsze w przypadku remontów najdroższe, ale zarazem najbardziej widoczne były modernizacje dachów i elewacji. Nowe pokrycia dachowe wykonano na 6. budynkach położonych przy ulicach: 1 Maja 33, Piastowskiej 56, Szpakowej 38, 11 Listopada 1, Jasnej 5, Słomianej 4, Wolności 21 i 110.

1_maja_35_-_elewacja_i_dach_-_8

Nowej elewacji doczekały się budynki przy ulicy 1 Maja 33 i 35, ale najbardziej widoczną przemianę przeszedł budynek zlokalizowany na osiedlu Włókniarzy 6. Szare i bardzo zniszczone ściany zastąpiła odnowiona i wyjątkowo kolorowa elewacja. Dużo lepiej wygląda również budynek przy ulicy Piastowskiej 55, którego elewacja została pomalowana.

wlokniarzy_8_1

W pierwszym półroczu tego roku wykonano także remonty kominów, odnowiono klatki schodowe, oraz wymieniono kilkadziesiąt okien i drzwi. Oprócz tego w 4. budynkach zrealizowano wymianę instalacji gazowych.

zeromskiego_63_-_gaz_-_3

W minionych miesiącach na wniosek mieszkańców spółka wybudowała komórki lokatorskie przy ulicy Brzeżnej 10 i 45 oraz dokonała rozbiórki kilku zniszczonych pomieszczeń gospodarczych.

Należy jednak podkreślić, że największe natężenie prac remontowych w ramach bielawskiego MZBM, nastąpi w III kwartale 2014 roku, z uwagi na procedury związane z wyłonieniem wykonawców.

pocztowa_4,_4a_-_parking_i_chodnik_-_6

Interesującym projektem, do którego włączył się we wspomnianym czasieMiejski Zarząd Budynków Mieszkalnych, jest pomoc osobom bezdomnym.Do akcji na którą pozyskano ze środków rządowych blisko 100 tysięcyzłotych, przystąpiły również takie instytucje jak: Urząd Miejski, OśrodekPomocy Społecznej czy Misja Nowa Nadzieja.

wolnosci_120_-_3

MZBM udostępnił na potrzeby projektu budynek przy ulicy Wolności 120, w którym remontu mieszkań wykonują, pod nadzorem pracowników spółki, ich przyszli lokatorzy. Są to osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, długotrwale bezrobotne i nie posiadające własnego dachu nad głową. Realizacja projektu zakończy się w grudniu tego roku.

warynskiego_1.1

Rzecznik – Łukasz Masyk

12 KOMENTARZE

  • A może powie ile z kasy kierowanej przez siebie spółki czyli MZBM w Bielawie przekazał klubowi sportowemu i wyjaśniłby nam dlaczego nasze pieniądze przekazywał do bielawianki?

 1. Z tego co wiem to już wyjaśnił. Badała to policja, prokuratura na wniosek platformy ci co? i nic!

  • Pieniacze z Bielawy ( wszyscy wiemy kto) wszędzie widzą złodziejstwo i spiski ale każdy sądzi według siebie.

 2. Nie lubię dźwiniela nie dlatego, że był w PZPR kiedy inni walczyli o wolną Polskę. Nie lubie go nie dlatego, że jest burmistrzem. nie lubie go dlatego, że po prostu uważam, że szkodzi Bielawie i tyle.

  • Ja też nie przepadam za tym człowiekiem ale na kogo mamy go wymienić? Na Hałaczkiewicza czy może Łyżwę.

    • Wolę młodego Hałaczkiewicza niż zastępczego Łyżwę. A tak na koniec to kim jest ten Grzebieluch , że rozdaje karty w Bielawie i mówi nam na kogo mamy głosowac.

     • A kto każe ci głosować na tych ludzi zagłosuj na Ryszarda Dźwiniela to sprawdzony kandydat i do tego ma osiągnięcia którymi Bielawa może się pochwalić.

      • Chyba żartujesz. Tylko Piotr Łużwa może doprowadzić do zmiany wizerunku Bielawy. Apropos prosze administratora strony aby spamował tego rodzaju wpisy bo widac że nie są żetelne.

      • Ola to ty chyba żartujesz a czym to sie cechuje i wyróznia ten pan? Chyba tym, że w przeszłości współpracoał z Dźwinielem.

Comments are closed.