MZBM Bielawa – nabór wniosków na mieszkania

MZBM Bielawa – nabór wniosków na mieszkania

136
12
PODZIEL SIĘ

Po raz kolejny w tym roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Bielawie ogłasza nabór wniosków na wolne lokale mieszkalne. Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku (druk zaświadczenia o dochodach oraz wniosku o najem), można otrzymać w siedzibie spółki (ul. 3 Maja 48) lub pobrać ze strony internetowej www.mzbmbielawa.euFormalności należy dopełniać w terminie od 11 do 19 września w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych.

 z lotu ptaka 11

– Jak zawsze przed złożeniem wniosku można obejrzeć wszystkie dostępne mieszkania. T, położonych między innymi przy ulicach Kasztanowej, Słonecznej, Nowobielawskiej czy – mówi Daniel Dubas prezes bielawskiego MZBM. 

z lotu ptaka 16

Złożone wnioski rozpatrywać będzie społeczna komisja mieszkaniowa, składająca się z osób reprezentujących m.in. stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Posiedzenia komisji są jawne i otwarte dla osób ubiegających się o lokale. Proces przyznawania mieszkań odbywa się w oparciu o uchwałę Rady Miejskiej Bielawy w sprawie zasad i trybu wynajmowania lokali.
Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Dział Lokalowy spółki – tel. 74  833 42 53 wew. 17.

Źródło: UM Bielawa

12 KOMENTARZE

 1. Bielawa: druzgocący raport Najwyższej Izby Kontroli

  SKANDALICZNY PROCEDER

  TVP Wrocław, 18.01.2013

  W Bielawie miał miejsce skandaliczny proceder przyznawania mieszkań komunalnych. Te trafiały nie do najbardziej potrzebujących, a do tych, którzy mieli tak zwane wejście w komisji – czyli na przykład do dzieci miejskich radnych.
  Mieszkania komunalne w Bielawie to dobro bardzo pożądane. Co roku miasto wystawia listę dostępnych lokali. Mieszkańcom przydziela je Społeczna Komisja Mieszkaniowa, a kryteria reguluje uchwała rady miejskiej.

  Krzysztof Możejko kilka lat temu starał się o lokal w jednym z budynków. Spełniał wszystkie warunki, ale mieszkania nie dostał. Później okazało się, że przyznano je synowi jednej z miejskich urzędniczek.

  Sprawą zajęła się Najwyższa Izba Kontroli. Zbadano 12 przypadków. W połowie z nich mieszkania trafiały do osób, które w ogóle nie powinny się o nie ubiegać. Miały gdzie mieszkać, a zarabiały albo za dużo, albo za mało.

  Efekty kontroli to tylko wycinek rzeczywistości – mówią opozycyjni radni. I dodają, że za pomocą mieszkań burmistrz uprawiał w mieście politykę.

  W piątek burmistrz nie znalazł czasu na rozmowę. Jego rzecznik zapewnił nas, że wszystkie patologie w Komisji Mieszkaniowej zostały już zlikwidowane i to zanim powstał raport NIK. Ale temat nie przycichnie. Część radnych zgłosiła już sprawę do prokuratury. Organy ścigania zamierza zawiadomić także NIK.

  Redaktor TVP Wrocław – Paweł Wilk
  Tak dla przypomnienia gdyby ktoś już ie pamiętał.

 2. Oni myślą, że bydło nic nie pamięta( mając na myśli bydło ma na myśli wyborców)
  Nic nie zapomnieliśmy. Już nie długo przyjdzie czas prawdy i mam nadzieję, że to będzie koniec ekipy dzwiniela.

  • Pierdu, pierdu… Nic nie przyjdzie. Czas prawdy przyszedł już dawno, wszyscy wiedzą co jest grane. I nic z tego nie wynika. Najaktywniejsza i najkarniejsza grupa wyborców to pracownicy lokalnej budżetówki, ich rodziny i ci,którzy mają nadzieję do tych kręgów wejść. Historia uczy, że dla tej sporej grupy utrata władzy przez Dźwiniela oznaczałaby utratę bądź ograniczenie dochodów. Znacznie liczniejsza grupa wyborców tkwi w marazmie i po prostu do żadnych wyborów nie pójdzie.

   • Więcej wiary w ludzką mądrość. Ja wierzę, że czara się przelała i wszyscy widzą, że król jest nagi.

 3. Nie zapominaj, że burmistrz ma instrumenty do tego aby ludzi uzależnić. Ma pieniądze, gazety. więc szary człowiek nie wie co naprawdę dzieje sie w jego mieście. Ale jak wszystko,ekipa Dźwiniela odejdzie i on sam. zostanie TYLKO WSTYD I HAŃBA.

 4. Wydaje mi się, że ta dyskusja idzie w złym kierunku. Nie choi tu o to jak ale dlaczego Bielawianie przez 16 lat głosowali na tego samego człowieka.

Comments are closed.