.

MZBM Bielawa – nabór wniosków na mieszkania


Po raz kolejny w tym roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Bielawie ogłasza nabór wniosków na wolne lokale mieszkalne. Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku (druk zaświadczenia o dochodach oraz wniosku o najem), można otrzymać w siedzibie spółki (ul. 3 Maja 48) lub pobrać ze strony internetowej www.mzbmbielawa.euFormalności należy dopełniać w terminie od 11 do 19 września w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych.

 z lotu ptaka 11

Jak zawsze przed złożeniem wniosku można obejrzeć wszystkie dostępne mieszkania. T, położonych między innymi przy ulicach Kasztanowej, Słonecznej, Nowobielawskiej czy – mówi Daniel Dubas prezes bielawskiego MZBM. 

z lotu ptaka 16

Złożone wnioski rozpatrywać będzie społeczna komisja mieszkaniowa, składająca się z osób reprezentujących m.in. stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Posiedzenia komisji są jawne i otwarte dla osób ubiegających się o lokale. Proces przyznawania mieszkań odbywa się w oparciu o uchwałę Rady Miejskiej Bielawy w sprawie zasad i trybu wynajmowania lokali.
Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Dział Lokalowy spółki – tel. 74  833 42 53 wew. 17.

Źródło: UM Bielawa

GD Star Rating
loading...

12 Komentarzy Bielawa, Gospodarka

 1. Mieszkania w Bielawie TVP pisze:

  Bielawa: druzgocący raport Najwyższej Izby Kontroli

  SKANDALICZNY PROCEDER

  TVP Wrocław, 18.01.2013

  W Bielawie miał miejsce skandaliczny proceder przyznawania mieszkań komunalnych. Te trafiały nie do najbardziej potrzebujących, a do tych, którzy mieli tak zwane wejście w komisji – czyli na przykład do dzieci miejskich radnych.
  Mieszkania komunalne w Bielawie to dobro bardzo pożądane. Co roku miasto wystawia listę dostępnych lokali. Mieszkańcom przydziela je Społeczna Komisja Mieszkaniowa, a kryteria reguluje uchwała rady miejskiej.

  Krzysztof Możejko kilka lat temu starał się o lokal w jednym z budynków. Spełniał wszystkie warunki, ale mieszkania nie dostał. Później okazało się, że przyznano je synowi jednej z miejskich urzędniczek.

  Sprawą zajęła się Najwyższa Izba Kontroli. Zbadano 12 przypadków. W połowie z nich mieszkania trafiały do osób, które w ogóle nie powinny się o nie ubiegać. Miały gdzie mieszkać, a zarabiały albo za dużo, albo za mało.

  Efekty kontroli to tylko wycinek rzeczywistości – mówią opozycyjni radni. I dodają, że za pomocą mieszkań burmistrz uprawiał w mieście politykę.

  W piątek burmistrz nie znalazł czasu na rozmowę. Jego rzecznik zapewnił nas, że wszystkie patologie w Komisji Mieszkaniowej zostały już zlikwidowane i to zanim powstał raport NIK. Ale temat nie przycichnie. Część radnych zgłosiła już sprawę do prokuratury. Organy ścigania zamierza zawiadomić także NIK.

  Redaktor TVP Wrocław – Paweł Wilk
  Tak dla przypomnienia gdyby ktoś już ie pamiętał.

 2. Anonim pisze:

  Czy władza w Bielawie uważa, że wszyscy naokoło to banda idiotów?

 3. Anonim pisze:

  Oni myślą, że bydło nic nie pamięta( mając na myśli bydło ma na myśli wyborców)
  Nic nie zapomnieliśmy. Już nie długo przyjdzie czas prawdy i mam nadzieję, że to będzie koniec ekipy dzwiniela.

  • Tygrys pisze:

   Pierdu, pierdu… Nic nie przyjdzie. Czas prawdy przyszedł już dawno, wszyscy wiedzą co jest grane. I nic z tego nie wynika. Najaktywniejsza i najkarniejsza grupa wyborców to pracownicy lokalnej budżetówki, ich rodziny i ci,którzy mają nadzieję do tych kręgów wejść. Historia uczy, że dla tej sporej grupy utrata władzy przez Dźwiniela oznaczałaby utratę bądź ograniczenie dochodów. Znacznie liczniejsza grupa wyborców tkwi w marazmie i po prostu do żadnych wyborów nie pójdzie.

   • nagi król pisze:

    Więcej wiary w ludzką mądrość. Ja wierzę, że czara się przelała i wszyscy widzą, że król jest nagi.

 4. Anonim pisze:

  Nie zapominaj, że burmistrz ma instrumenty do tego aby ludzi uzależnić. Ma pieniądze, gazety. więc szary człowiek nie wie co naprawdę dzieje sie w jego mieście. Ale jak wszystko,ekipa Dźwiniela odejdzie i on sam. zostanie TYLKO WSTYD I HAŃBA.

 5. Anonim pisze:

  Wydaje mi się, że ta dyskusja idzie w złym kierunku. Nie choi tu o to jak ale dlaczego Bielawianie przez 16 lat głosowali na tego samego człowieka.

20130830_4
Wakacyjny lifting

Gmina Piława Górna przeznacza rokrocznie część budżetu na remonty w placówkach oświatowych. W tym roku prace modernizacyjne i naprawcze wykonywane...

Zamknij