Muzyczne lato- Budka Suflera

Muzyczne lato- Budka Suflera

37
0
PODZIEL SIĘ

DSC00856

Sudeckie Lato to przede wszystkim koncerty plenerowe, o których nie zapomnieli i w tym roku organizatorzy. Na estradzie mogliśmy zobaczyć znakomity, polski zespół rockowy Budka Suflera.

Trasa koncertowa jest bardzo istotna dla krajowej sceny muzycznej, wszystko ze względu na jubileusz jaki obchodzą Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Łukasz Pilch, Mirosław Stępień, Tomasz Zaliszewski i kobieca odsłona zespołu, czyli Anna Patynek i Małgorzata Orczyk.

DSC00872

Dokładnie w roku 1974 powstała ta kapela, która przez lata zaskakiwała publiczność swoimi największymi przebojami, takimi jak; Za ostatni grosz, Cień wielkiej góry, czy Bal wszystkich świętych. 21 stycznia 2014 roku, na oficjalnej stronie zespołu pojawiła się informacja, że wraz z końcem tego roku Budka Suflera kończy swą działalność.

To wielki zaszczyt, że właśnie w Bielawie muzycy zagrali jeden ze swój ostatnich koncertów. Jak wspomniał na samym początku występu wokalista, Krzysztof Cugowski przed 39-laty również śpiewali dla mieszkańców naszego powiatu.

Katarzyna Krzak

fot. Katarzyna Krzak

katarzyna.krzak@tygodnik.info.pl

BRAK KOMENTARZY