Modernizacja nawierzchni ulic i zmiana organizacji ruchu

Modernizacja nawierzchni ulic i zmiana organizacji ruchu

17
0
PODZIEL SIĘ

herb_mTrwa przebudowa nawierzchni dróg gminnych, ulicy Wąskiej i Limanowskiego w Piławie Górnej. Realizacja przedsięwzięcia wiąże się ze zmianą organizacji ruchu.

Pierwszy etap prac modernizacyjnych to wymiana nawierzchni ulicy Wąskiej z asfaltowej na betonową kostkę brukową. W drugim etapie roboty drogowe będą prowadzone na ul. Limanowskiego. Planowany termin zakończenia prac to 31 października 2014 r.

Wymiana nawierzchni to nie jedyny element poprawiający bezpieczeństwo użytkowników dróg i mieszkańców okolicznych budynków. Równie ważna jest bezpieczna organizacja ruchu. Ten element był istotnym kryterium w programie pomocowym, z którego Piława Górna uzyskała dofinansowanie. W Narodowym Programie Przebudowy Dróg Lokalnych – II Etap Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój były brane pod uwagę projekty, które spełniały wszystkie wymogi bezpieczeństwa i takie zostały poddane ocenie.

Zmiana organizacji ruchu obejmować będzie odcinek ul. Wąskiej od skrzyżowania z ul. Piastowską do skrzyżowania z ul. Limanowskiego (za posesją nr 23 przy ul. Wąskiej), gdzie zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu (wjazd od strony ul. Piastowskiej). Powodem zmiany organizacji ruchu jest nienormatywna szerokość drogi i brak możliwości wykonania chodników, oddzielających ruch pieszy od kołowego.

Na drugim odcinku ul. Wąskiej (od skrzyżowania z ul. Piastowską do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza) oraz na ulicy Limanowskiego będzie zachowany dotychczasowy ruch. Dodatkowo na ul. Limanowskiego zostanie wykonane oznakowanie poziome.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY