Młodzież hufca z wizytą w Przedszkolu nr 1

Młodzież hufca z wizytą w Przedszkolu nr 1

0
UDOSTĘPNIJ

15 maja 2017 roku udaliśmy się do jednego z dzierżoniowskich przedszkoli. Akcję „Cała Polska czyta dzieciom” rozpoczęliśmy u naszych zaprzyjaźnionych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Nr 1 im. Jana Brzechwy w Dzierżoniowie kilka miesięcy wcześniej. Cykliczne spotkania miały na celu popularyzowanie nie tylko czytelnictwa, ale też rozwijanie różnych umiejętności artystycznych, teatralnych, muzycznych czy manualnych.  

Akcja „Poczytaj mi…” była bardzo dobrym pomysłem na zintegrowanie się uczestników Hufca Pracy w Dzierżoniowie z przedszkolakami i zachęceniu ich do wspólnego czytania. Wyjątkowym powodzeniem wśród młodych dam czy dżentelmenów cieszą się też warsztaty fryzjerskie, z których nasi młodsi przyjaciele wychodzą w nowych fryzurach. Dzisiaj była kolej na panów. Uczesania na Lewandowskiego czy Fabiańskiego były hitem dnia. Myślę, że spełniliśmy oczekiwania panów, którzy ochoczo czekali na mistrzów fryzjerstwa Hufca Pracy w Dzierżoniowie, a zarazem uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Dzierżoniowie.

Zanim zaczęło się spotkanie Pani Edytka powiedziała dzieciom, z jakiej okazji jesteśmy u nich i co dla nich przygotowaliśmy.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wsłuchali się w czytane przez naszych uczestników wiersze Czesława Janczarskiego „Gdzie mieszka bajeczka”. Potem nasi młodsi przyjaciele zaprosili nas do wspólnego tańca. Pani Edytka dyrygowała „zespołem”. Myślę, że daliśmy radę ;). Po tańcach chłopcy usiedli na honorowym miejscu, gdzie ich fryzury uległy całkowitej metamorfozie. W związku z dużym zainteresowaniem dzieci sztuką fryzjerstwa postanowiliśmy, że nasze spotkania będą kontynuowane, o czym Państwa powiadomimy. Nasza przyjaźń kwitnie i zaowocowała wręczeniem młodzieży przez dzieci zaproszenia na spektakl , który zostanie wystawiony 23 maja 2017 roku o godz. 10.15 w DOK w ramach imprez towarzyszących z okazji 40 Dni Dzierżoniowa na spektakl pt. „ LEGENDA O ZŁEJ PANI”.

Na zakończenie spotkania zadeklarowaliśmy, że wrócimy by nasze młodsze koleżanki przemienić w miss piękności i zmienić ich uczesania.

Naszą akcję jeszcze nie zakończyliśmy. Mamy mnóstwo pomysłów i przez to nasi uczniowie- uczestnicy hufca widzą jak wiele radości i satysfakcji daje kontakt z dziećmi, innymi ludźmi. Uśmiech jest bezcenny.

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY