Młodzi piłkarze na obozie w Kluczborku

Młodzi piłkarze na obozie w Kluczborku

16
0
PODZIEL SIĘ

kluczbork19

Młodzi piłkarze UKS Lechii Dzierżoniów z rocznika 2002 także podczas wakacji doskonalą swe umiejętności sportowe. W sierpniu pojechali na obóz do Kluczborka, miasta partnerskiego Dzierżoniowa. Rozegrali tam trzy mecze sparingowe z drużynami z Olesna, Kluczborka oraz Opola.

Grupa prowadzona przez trenera Mariusza Gronczyńskiego korzystała z obiektów Wojewódzkiego Kampusu Sportowo-Rekreacyjnego STOBRAWA w malowniczej scenerii zabytkowego Parku Miejskiego oraz w bezpośrednim sąsiedztwie lasów. Do dyspozycji miała boiska naturalne oraz ze sztuczną nawierzchnią, a także boisko wielofunkcyjne.

W trakcie obozu 20 zawodników podnosiło swoje umiejętności piłkarskie doskonaląc elementy prowadzenia piłki, kontroli nad piłką, a także ucząc się nowych elementów, takich jak gra głową oraz uderzenie piłki, przyjęcie i podanie futbolówki z powietrza prostym podbiciem i wewnętrzną częścią stopy.

W czasie obozu rozegrano trzy, niestety przegrane dla naszych reprezentantów, mecze sparingowe, których zadaniem było sprawdzenie umiejętności nabytych podczas obozu, a przede wszystkim wyselekcjonowanie grupy zawodników, która będzie rywalizować już od września w Lidze Dolnośląskiej Młodzika.

Był to dla młodych sportowców czas wytężonej pracy nad techniką indywidualną, ale również okazja do nawiązania kolejnych przyjaźni, czy dobrej zabawy podczas wspólnych chwil spędzonych na zbiorniku wodnym w pobliżu kampusu. Wieczorami uczestnicy obozu oglądali występ Legii Warszawa w europejskich pucharach oraz filmy o tematyce sportowej.

Wyjazd do Kluczborka był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Miasta Dzierżoniowa oraz pomocy sponsora – WSSE „ INVEST-PARK”.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY