MKS 9: pływacy we Wrocławiu

0
UDOSTĘPNIJ

14100217

W dniach 25-26.10.2014 roku odbyły się XX Międzynarodowe Zawody Pływackie „Dni Olimpijczyka” i IX Memoriał Romana Chomiaka we Wrocławiu na 25m basenie. Udział wzięło około 250 zawodników z 21 klubów, z roczników: 2003-2002 i 1999-2001. Nasz Klub reprezentowało 9 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala: Jurczyk Karolina, Krasiński Kacper, Bielski Jakub, Bykowski Łukasz, Michalkiewicz Filip, Bełtowski Krystian, Zuzanna Matuszczyk, Wiktoria Knyt i Krystian Dobrzański.

IMG_20141026_143515

Zawodnicy, którzy startowali w kategorii junior młodszy, uplasowali się na wysokich pozycjach.

Jurczyk Karolina zdobyła srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym (31,20) oraz zajęła czwarte miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym (29,22).

Krasiński Kacper dwukrotnie stanął na czele podium zyskując pierwszy czas na dystansach 50m (33,70) oraz 100m (1:14,40) stylem klasycznym a na dystansie 200m stylem zmiennym wywalczył drugie miejsce (2:29,86).

Bielski Jakub zdobył złoty medal na dystansie 100m stylem dowolnym (57,72), srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym (29,21) a na dystansie 50m stylem dowolnym uzyskał czwarty czas (26,26).

Bykowski Łukasz trzykrotnie stanął na podium zdobywając złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym (28,78) oraz dwa brązowe medale na dystansie 50m (26,10) i 100m (58,10) stylem dowolnym.

Michalkiewicz Filip na dystansie 50m stylem motylkowym (29,73) zdobył brązowy medal a na dystansie 50m stylem dowolnym (27,20) uplasował się na piątej pozycji.

Bełtowski Krystian stanął na najwyższym stopniu podium uzyskując pierwszy czas na dystansie 50m stylem grzbietowym (33,06).

Sztafety zdobyły złoty medal na dystansie 4x50m stylem zmiennym (2:01,03) w składzie Bełtowski Krystian, Krasiński Kacper, Bykowski Łukasz i Bielski Jakub oraz srebrny medal na dystansie 4x50m stylem dowolnym (1:46,53) w składzie Bykowski Łukasz, Michalkiewicz Filip, Bełtowski Krystian i Bielski Jakub.

Zuzanna Matuszczyk, Wiktoria Knyt oraz Krystian Dobrzański dzięki uzyskanym wynikom, poprawili swoje rekordy życiowe.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy udanych startów.