Mitologiczne obrazy

Mitologiczne obrazy

26
1
PODZIEL SIĘ

Subiektywne spojrzenie na kondycję człowieka w oparciu o mity i legendy naszej cywilizacji w grafice i malarstwie Jerzego Leszkowicza można oglądać w Galerii na Pietrze Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż wystawy „Dedale i figury niemożliwe” odbył się 29 kwietnia. Ekspozycję można oglądać do 29 maja.

 leszkowicz

Jerzy Leszkowicz uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale malarstwa i grafiki. Od ukończenia studiów zajmuje się sztuką sakralną. Wykonał m.in. rzeźby ołtarzowe, tabernakulum, stół ołtarzowy z relikwiarzem, drogę krzyżową i obrazy ołtarzy bocznych w kościele pw. Królowej Różańca Św. w Dzierżoniowie. Jest również autorem projektów ławek kościelnych, konfesjonałów, graficznego układu płytek podłogowych i drogi krzyżowej wokół kościoła.

Wiele jego obrazów wisi w galeriach Zamku Książ, gdzie Jerzy Leszkowicz współorganizował plenery malarskie i rzeźbiarskie. Obrazy prezentowane w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury to kolejna z jego wystaw, tym razem związana z mitami i legendami naszej cywilizacji. Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

UM Dzierżoniów

1 KOMENTARZ

  1. Tematyka nieco pokrewna Wojtkowi Siudmakowi (kto nie zna niech koniecznie poogląda jego twórczość w sieci), śliczności.

Comments are closed.