Mistrz Pięknego Czytania wybrany!

Mistrz Pięknego Czytania wybrany!

11
0
PODZIEL SIĘ

3 kwietnia 2014 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemczy odbył się konkurs „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs był zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, który przypada 2 kwietnia. Konkurs był adresowany do uczniów z klas IV-VI ze Szkół Podstawowych z tereny Gminy Niemcza. Uczestnicy Konkursu prezentowali „Baśnie” Hansa Christiana Andersena :”Dziewczynkę z zapałkami”,” Świniopasa” oraz „Słowika”.

b_600_600_16777215_1___images_2012_biblioteka_3_kwietnia_zd1

W konkursie wzięło udział 14 uczniów .Komisja Konkursowa w składzie Pani Ewa Mateusiak – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Dzierżoniowie oraz Pani Wiesława Jankiewicz – emerytowany nauczyciel bibliotekarz, wyłoniła 3 Mistrzów Pięknego Czytania.

W kategorii klasy IV – zwyciężył Filip Matras ze Szkoły Podstawowej w Niemczy

W kategorii Klasy V – zwyciężyła Natalia Grzegorzek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie Zdroju

W kategorii Klasy VI – zwyciężyła Łucja Szczepańska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie Zdroju.

Komisja konkursowa oceniała przede wszystkim dykcje , tempo czytania , intonacje , zrozumienie tekstu i ogólne wrażenie.

MiGBP w Niemczy dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu , nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz Komisji za ufundowanie słodkiego poczęstunku.

Konkursowi przysłuchiwały się dzieci wraz z wychowawczynią Panią Alicją Łysiak z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Niemczy .

Fundatorem nagród w/w Konkursie była Fundacja PWN z siedzibą w Warszawie.

UM Niemcza

 

BRAK KOMENTARZY