Mistrz bul powalczy z Europejczykami

Mistrz bul powalczy z Europejczykami

13
0
PODZIEL SIĘ

Już jutro dzierżoniowianin Ryszard Kowalski wyrusza do Szwecji, by w Lullea walczyć w Mistrzostwach Europy Weteranów w petanque. W ubiegłym roku wraz ze swoją drużyną zwyciężył w Mistrzostwach Polski Seniorów w Śremie. Teraz podejmie wyzwanie i zmierzy się przy wsparciu kolegów z Jedliny Zdroju z najlepszymi bularzami naszego kontynentu, promując nasze miasto.

 dzierzoniowianin_jedzie_na_mistrzostwa_europy_w_bule

Ryszard Kowalski gra w bule od 2004 r. – Mam rodzinę we Francji, dostałem od nich nawet bule i wielokrotnie przyglądałem się, jak grają, ale dopiero w Dzierżoniowie koledzy nauczyli mnie grać w petanque – mówi. – Jeździliśmy na turnieje po całej Polsce. Oni zawsze byli dobrzy, wracali z pucharami i nagrodami, więc ja też się zawziąłem i zacząłem trenować. Zwyciężyłem z koleżanką Mariolą Wróbel w Pucharze Polski Par Mieszanych (mikstów), z kolegami dwa razy w Pucharze Polski Dubletów. Nawet nie pamiętam, ile tych wygranych turniejów było.

Aby osiągać dobre wyniki, trzeba trenować. Zwłaszcza, gdy na horyzoncie pojawiają się mistrzostwa. – Codziennie poświęcam minimum 1-2 godziny na treningi, choć żona nie jest z tego zadowolona – przyznaje Ryszard Kowalski. Próbuje swych sił także w różnych zawodach. W miniony weekend 21 czerwca dzierżoniowianin uczestniczył z Centrope Cup w zamku Liblice w Czechach, zajmując 5 miejsce na ponad 80 drużyn. Przed nim jednak większe wyzwanie. W dniach 27-29 czerwca powalczy w kategorii 55+ o tytuł Mistrza Europy Weteranów. W jego zamierzeniach wspiera go Dzierżoniów – miasto z inicjatywą.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY