Minister Bogdan Zdrojewski w Dzierżoniowie

Minister Bogdan Zdrojewski w Dzierżoniowie

32
8
PODZIEL SIĘ

Minister Bogdan Zdrojewski odwiedził Dzierżoniów. Na specjalne zaproszenie senatora Stanisława Jurcewicza i radnej sejmiku wojewódzkiego Doroty Gromadzkiej, startujący do Europarlamentu polityk spędził dzień w Dzierżoniowie poznając kulturalną stronę miasta.

4d

W piątkowe popołudnie 16 maja w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa odbyła się prezentacja „Rocznika Dzierżoniowskiego 2013”. Dwudziesty trzeci tom tego znanego periodyku, drugiej obok Kroniki Miasta publikacji dokumentującej historię dawną i współczesną Dzierżoniowa – jest liczącym się i doskonale opracowanym wydawnictwem.

13d

Jest to kolejny rocznik przygotowany przez Muzeum Miejskie Dzierżoniowa wspólnie z Towarzystwem Miłośników Dzierżoniowa. Tegoroczną promocję książki otworzył dyrektor muzeum Henryk Smolny i przedstawił głównych redaktorów: Annę Grużlewską oraz Marcina Szyjkę. Marcin Szyjka zaprezentował rocznik, omawiając jego zawartość

8d

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z senatorem Stanisławem Jurcewiczem uczestniczył następnie w inicjatywie: „Noc Muzeów”. Uczestnicy piątkowego spotkania wy-słuchali wykładu o historii dolnośląskich zegarów, obejrzeli także prezentację poświęconą historii powstania pieśni „Czerwone maki nad Monte Cassino”.

W spotkaniu uczestniczyli poza tym autorzy tekstów władze miasta i powiatu, członkowie TMD oraz sponsorzy i sympatycy.

 DSCF4270

Wizyta Bogdana Zdrojewskiego jest konsekwencją dobrych relacji jakie senator Stanisław Jurcewicz podtrzymuje z politykami wysokiego szczebla.

Przypomnijmy, że również dzięki tej relacji w minionym roku minister Zdrojewski odwiedził Dzierżoniów – podczas otwarcia nowej siedziby Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.

 MZ

 fot M. janeczko

8 KOMENTARZE

 1. Coś marna frekwencja. Tak samo jak na Huskowskim w Bielawie. PO się kończy.

  • PO w Bielawie nigdy nie było mocne. Mnie PO nigdy się nie podobało ale Jurcewicz to co innego. Jego przynależność partyjna mnie nie obchodzi bardziej to co robi dla ludzi i regionu a tego mu odbierać nie wolno.

   • Zobacz Robercie, jak Jurcewicz postępuje ze swoimi pracownicami. XIX-wieczny kapitalizm, to przy tym sanatorium. Umowy superśmieciowe, albo na cząstki etatów, harówa znacznie dłuższa niż 8 godzin, ciągła zjebka za wszystko.

    • Tygrys ty bredzisz. Jakich Jurcewicz ma pracowników?? Przecież on ma dwa biura gdzie pracuje dwóch ludzi. Co ty tam wąchasz jak to piszesz?

     • Dla ciebie dwójka ludzi to nie pracownicy? I jeszcze pogadaj z byłymi pracownicami.

 2. Ta pani Gromadzka to wszędzie jest już boję się otworzyć lodówki bo też wyskoczy. Jakoś wcześniej się nie pokazywała ale im bliżej wyborów to i owszem.

 3. Pani Gromadzka, … hm lansik musi być szczególnie w tych ciasnych, odpowiednich na takie spotkanie dżinsach he he

Comments are closed.