Międzynarodowy Festiwal pod nazwą „MAJ Z MUZYKĄ DAWNĄ”

Międzynarodowy Festiwal pod nazwą „MAJ Z MUZYKĄ DAWNĄ”

0
UDOSTĘPNIJ

Festiwal Maj z Muzyką Dawną organizowany jest we Wrocławiu rokrocznie od 1992 roku. Jest to jedyna tego rodzaju impreza kulturalna w południowo-zachodniej Polsce. Ideą festiwalu jest propagowanie muzyki dawnej wykonywanej według oryginalnych tabulatur i partytur na reprodukcjach lub, nierzadko, autentycznych instrumentach z danych epok. Założeniem festiwalu jest promocja zespołów dziecięco-młodzieżowych oraz studenckich, wykonujących muzykę średniowiecza, renesansu bądź baroku. Na festiwalu można także zobaczyć profesjonalne zespoły z Polski i z zagranicy, złożone z muzyków o bogatym dorobku wykonawczym. Oprócz koncertów festiwal oferuje również część edukacyjną, na którą składają się prelekcje dotyczące m.in. technik wykonawczych czy historii muzyki dawnej.

Maj z Muzyką Dawną należy do europejskiego stowarzyszenia festiwali muzyki dawnej REMA. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest  Maciej Kieres.

Patronat honorowy nad  tegorocznym festiwalem objęli:

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka
Senator Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Szwed
Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski

XXVI edycja festiwalu MAJ Z MUZYKĄ DAWNĄ po raz pierwszy odwiedzi Bielawę. Koncert zatytułowany: MUZYKA RENESANSU I RAROKU odbędzie w kościele pw. Bożego Ciała w Bielawie, którego drewniane wnętrze, z niezwykle kunsztowną konstrukcja stropu oraz obszerne dwukondygnacyjne balkony, nadadzą muzyce dodatkowego wymiaru.
Wystąpią: ZESPÓŁ MUZYKI DAWNEJ TIBORYUS pod kierunkiem Ryszarda Dominika Dembińskiego, M. ŁAWNICZAK lutnia, śpiew oraz formacja DUET OAK BROTHERS.

Zapraszamy w sobotę 20 maja 2017. Koncert rozpocznie się zaraz po wieczornej Mszy Świętej Ok. godziny 18.30

20 maja 2017, sobota, godz. 18.30
kościół Bożego Ciała w Bielawie (plac kościelny)
DUET OAK BROTHERS
ZESPÓŁ MUZYKI DAWNEJ TIBORYUS
R. DEMBIŃSKI kierownictwo muzyczne
M. ŁAWNICZAK lutnia, śpiew
Wstęp Wolny

UM Bielawa

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY