Michał Dworczyk wiceministrem Obrony Narodowej

Michał Dworczyk wiceministrem Obrony Narodowej

12
2
PODZIEL SIĘ

Poseł PiS Michał Dworczyk, reprezentujący w Sejmie RP okręg wałbrzyski, powołany został 1 marca 2017 roku przez Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza na stanowisko wiceministra Obrony Narodowej.

Konferencjaprasowa

W Ministerstwie odpowiadać będzie za tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej – nowego rodzaju sił zbrojnych, powołanego 1 stycznia 2017.

Michał Dworczyk ma 42 lata, ukończył studia na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Po ukończeniu studiów zgłosił się jako ochotnik do Szkoły Podchorążych Rezerwy w Zegrzu. Odbył służbę w kompanii rozpoznania Warszawskiej Brygady Pancernej im. T. Kościuszki.

Jako poseł na Sejm RP i członek Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości był członkiem Komisji Obrony Narodowej, posłem sprawozdawcą ustawy powołującej Wojska Obrony Terytorialnej. Przewodniczył także pracom sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Polsko – Ukraińskiej Parlamentarnej Grupie Bilateralnej.

Przez wiele lat Michał Dworczyk był instruktorem i członkiem władz naczelnych Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.  W ramach działalności w organizacjach pozarządowych m.in. stworzył i koordynował ogólnopolskie projekty „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” oraz „Strażnicy Narodowej Pamięci”, w ramach którego powstaje największy polski cmentarz Żołnierzy Września 1939 roku na Ukrainie.

Michał Dworczyk pełnił funkcję Głównego Doradcy Prezesa Rady Ministrów – Jarosława Kaczyńskiego w latach 2006–2007, a następnie w latach 2008–2010 był doradcą Prezydenta RP śp. prof. Lecha Kaczyńskiego. Jest współautorem ustawy „Karta Polaka”, autorem ustawy ustanawiającej nowe państwowe odznaczenie – Krzyż Wschodni oraz uchwały Sejmu RP ustanawiającej święto: „Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej”.

W 2015 roku Michał Dworczyk jako lider listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu RP w okręgu wałbrzyskim uzyskał blisko 25 tysięcy głosów, co jest najlepszym wynikiem kandydata PiS w historii okręgu wałbrzyskiego. Michał Dworczyk będzie łączył obowiązki poselskie z pracą w Ministerstwie Obrony Narodowej.

2 KOMENTARZE

  1. serdeczne gratulacje Pośle Michale ,jesteśmy my wyborcy dumni z Ciebie, najbardziej pracowitym posłem w okręgu wałbrzyskim.

Comments are closed.