Miasto docenia małe ulepszenia

Miasto docenia małe ulepszenia

15
0
PODZIEL SIĘ

Planujesz zmienić piec? Wybierz ten bardziej ekologiczny, a miasto dofinansuje jego zakup. Możesz też wybrać podłączenie lokalu do miejskiej sieci cieplnej. Chcesz posadzić rośliny przed domem? Sprawdź, czy możesz dostać na to pieniądze z Programu Małych Ulepszeń, który umożliwia też dofinansowanie wykonania przyłączy kanalizacji sanitarnej.

pmu_2014

W tym roku rozszerzono katalog podmiotów i osób, które mogą skorzystać z Programu Małych Ulepszeń, a także teren, który obejmuje – nie jest to już tylko ścisłe centrum miasta.

Z oferty mogą skorzystać też osoby prawne działające non profit i przedsiębiorcy, jeśli nie prowadzą działalności gospodarczej w nieruchomości, w której zadanie jest realizowane. O dotacje mogą się też starać mieszkańcy znacznie szerszego, niż w latach poprzednich obszaru. Obecnie jest to strefa A – ośrodek staromiejskiego miasta ograniczony ulicami Batalionów Chłopskich, Bielawską, Piastowską, Wrocławską, Daszyńskiego, Mickiewicza, Krasickiego, Sienkiewicza i Kopernika.

Tegorocznym novum programu jest również wprowadzenie różnorodności kwot dotacji w zależności od rodzaju paliwa grzewczego, z preferowaniem paliwa gazowego, olejowego i elektrycznego jako najbardziej ekologicznych oraz skreślenie terminu odbioru prac na 15 listopada. W to miejsce wprowadzono zasadę określania terminu odbioru prac w umowie o dotację.

Szczegółowe informacji na temat PMU udzielane są w Wydziale Spraw Lokalowych, tel. 74 645 08 65, pokój nr 3.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY