Miała 3 promile i opiekowała się 18 miesięcznym dzieckiem

Miała 3 promile i opiekowała się 18 miesięcznym dzieckiem

15
1
PODZIEL SIĘ

mini_1898621W dniu 12 maja dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z dzierżoniowskich parków na trawniku leży prawdopodobnie nietrzeźwa kobieta a przy niej znajduje się małe dziecko.

Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali siedzącą na ławce 41-letnią kobietę a przy niej biegający 18 miesięczny chłopczyk. Zachowanie kobiety wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy o tym, że może być ona pod wpływem alkoholu. Stan nietrzeźwości potwierdził wynik badania alkomatem, który wskazał blisko trzy promile alkoholu. Kobieta oświadczyła, że pokłóciła się z mężem i w związku z tym wypiła piwo. Dzieckiem zaopiekowała się babcia a nietrzeźwa matka trafiła do dzierżoniowskiej jednostki Policji.

Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem kobieta naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat 5. Dodatkowo sprawą opieki nad dzieckiem przyjrzy się Sąd Rodzinny.

KPP Dzierżoniów

1 KOMENTARZ

Comments are closed.