Medalowe popisy „Tygrysów” w Davos

Medalowe popisy „Tygrysów” w Davos

12
1
PODZIEL SIĘ

W ostatni weekend marca 11 zawodników SKT Tiger Dzierżoniów reprezentowało Polskę w Mistrzostwach Europy Taekwon-do w Davos (Szwajcaria). Jak można się było spodziewać, „Tygrysy” wróciły do rodzinnego miasta z medalami.

 grupowe_maty_hala_-_davos_2014_v2

Konkurencja była ogromna, szczególnie w kategorii czarnych pasów. W zawodach wzięło udział w sumie 750 zawodników z 22 państw. Nasza reprezentacja zajęła drużynowo bardzo wysokie 4 miejsce, a do sukcesu Polaków w znacznym stopniu przyczynili się zawodnicy SKT TIGER.

Tygrysy przywiozły w sumie aż 10 medali: 2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Sebastian Maniak, który w testach siły dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Jako jedyny zawodnik podczas jednego z testów siły rozbił dwie 4-centymetrowe deski.

Miasto może być słusznie dumne z posiadania takich sportowców. W klubie SKT TIGER trenuje około 250 zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

UM Dzierżoniów

1 KOMENTARZ

  1. Te mistrzostwa to kupa śmiechu nikt z nich nie zdobył medalu bijąc się w walkach. Same jakieś układy albo walka na klepnięcie. Na zawody w kicboxingu już nie jeżdżą też bo za mocne

Comments are closed.