Maskotka Straży Miejskiej wybrana

Maskotka Straży Miejskiej wybrana

31
4
PODZIEL SIĘ

Sympatyczna smoczyca w służbowej czapce będzie nową maskotką dzierżoniowskiej Straży Miejskiej. Autorką wybranego przez jury projektu jest Hania Zawiślak z klasy 2 c szkoły Podstawowej nr 9. Wszystkie nadesłane na konkurs prace dzieci wystawiono z okazji Dnia Dziecka w Oknie Artystycznym Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

maskotka_sm

Na ogłoszony przez strażników konkurs wpłynęło 21 prac w rożnych technikach. Jedni woleli narysować, jak wyobrażają sobie takiego pluszowego reprezentanta naszej Straży Miejskiej, inni wykonali projekt z modeliny, masy solnej lub po prostu uszyli gotową maskotkę. Niektóre miały wąsy, inne ogony czy dzioby, część wyposażona była w „profesjonalne” części umundurowania.

Komisja miała nie lada zadanie. Wszystkie prace były bowiem piękne i miały logiczne uzasadnienia. Najwięcej punktów w głosowaniu zdobyła jednak sympatyczna, urocza smoczyca wykonana przez Hanię Zawiślak. To ona podbiła serca jurorów, a w przyszłości podbijać będzie serca mieszkańców Dzierżoniowa. Jej podobizna zostanie bowiem powielona i stanie się oficjalną maskotką miejskich stróżów prawa.

II miejsce zdobył lemur „Aksell” Dominika Kormana z kl. 1 a Szkoły Podstawowej nr 3, a trzecie – „Gawronek” Anastazji Deruckiej z kl. III a z tej samej szkoły. Wyróżnienia otrzymali ponadto: Sara Przybysz z kl. II Niepublicznej Szkoły Sióstr Salezjanek za „Ludwika”, Roksana Pajęcka z kl. I b Szkoły Podstawowej nr 3 za „Strażnika Strzałę”, Martyna Łebek z kl. III b Szkoły Podstawowej nr 6 za „Aspirantkę Hipcię” i „Aspiranta Hipcia”, Daria Tomczuk z kl. III c Szkoły Podstawowej nr 6 za „Fufu Truskawę” i Szymon Łyżwa z kl. III b Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek za „Kameleona”.

Laureaci i wyróżnieni uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni wydawnictwami i gadżetami miejskimi i materiałami nt. bezpieczeństwa, a zwyciężczyni konkursu spędzi z okazji Dnia Dziecka jeden dzień szefując dzierżoniowskim Strażnikom Miejskim.

Wszystkie prace uczestników konkursu zostały wystawione na ponad tydzień w Oknie Artystycznym Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

UM Dzierżoniów

4 KOMENTARZE

  1. Cycki i ręce opadają. Maskotka SMOCZYCA. Mam nadzieję, że Kucharski wygra te wybory i rozpędzi tych strażników na cztery wiatry.

  2. To jakieś jaja są i to duże. W co się towarzystwo bawi? A może tak zamiast konkursików więcej czasu przebywać na ulicy. Bo od dawna żadnego strażnika nie widziałem.

Comments are closed.