Mammobus przy Przychodni Miejskiej

Mammobus przy Przychodni Miejskiej

11
0
PODZIEL SIĘ

Polowa kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programumamo Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli Jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem! Dziś jest taka okazja!

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, dlatego można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

Mammografię można wykonać w mammobusie, który dziś świadczy swoje usługi w Pieszycach (przy Przychodni Miejskiej w Pieszycach, ul. Królowej Jadwigi).

Jeśli jest Pani w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964) i w ciągu dwóch lat nie miała Pani wykonywanej mammografii przysługuje Pani bezpłatne badanie. Zachęcamy do przyjścia.

 UM Pieszyce

BRAK KOMENTARZY