Mały jubileusz

Mały jubileusz

23
0
PODZIEL SIĘ

10 kwietnia dzięki gościnności Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie odbył się Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP Dolnego Śląska.

wszyscy uczestnicy przedlądu

Już po raz piąty na Ziemi Dzierżoniowskiej pod nazwą „Kuźnia talentów” a współorganizował go Środowiskowy Hufiec Pracy w Dzierżoniowie. Honorowy patronat objął Poseł RP Stanisław Jurcewicz. Tegorocznym hasłem przewodnim były w tym roku słowa Oskara Wilde „Artysta może wyrazić wszystko”. Uczestnicy na początku Przeglądu uczcili minutą ciszy 4 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, która przypadała właśnie tego dnia, a następnie obejrzeli w formie prezentacji multimedialnej na dużym ekranie „Kalejdoskop rocznic wielkich osobistości artystycznych przypadających w 2014 roku”.

wystep artystyczny

Kadra Środowiskowego Hufca Pracy w Dzierżoniowie aby ośmielić młodzież i przełamać stres przed ich występami przygotowała na początku imprezy niespodziankę i wystąpiła sama na scenie z utworem „Pieśń odchodzących”, z gitarą i innymi instrumentami. A po przemówieniach oficjeli, nim. Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bielawie pana Leszka Stróżyka, który oprócz ciepłych słów w kierunku młodych artystów, zaprezentował na scenie wiersz „Plotkarzy dwóch” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz przemówieniu Kierownika Dziełu Kształcenia i Wychowania DWK OHP pani Marioli Skorupki oficjalnie otwarto „Kuźnie talentów 2014” odpaleniem 5 fontann na torcie upamiętniając mały jubileusz Przeglądu. Wśród odpalających znalazł się przedstawiciel młodzieży wybrany z widowni, a w tle towarzyszył nam utwór, który wszyscy nucili ze sceny i widowni „Ale to już było” Maryli Rodowicz.

Podczas tegorocznego Przeglądu uczestnicy z 18 jednostek zaprezentowali 33 formy sceniczne w trzech kategoriach: muzyczno- wokalnej, teatralnej i tanecznej. Wystawę plastyczną przygotowano ze 130 prac w formach płaskich i przestrzennych.

wystep kadry ŚHP2

Jury w składzie przewodnicząca pani Wioletta Kania-psycholog, instruktor tańca oraz członkowie: pani Justyna Sobaś, Anna Łuczak-przedstawicielki DWK OHP z działu kształcenia, pani Krystyna Panońko- przedstawicielka społeczności lokalnej, plastyczka amatorka, pan Marian Zając-aktor amator oraz pan Piotr Szafran-dziennikarz lokalnej gazety, przyznało po jednym wyróżnieniu w każdej kategorii scenicznej.

WYRÓŻNIENIE w formie tanecznej otrzymała Karolina Konofał z HP w Wołowie za taniec nowoczesny do utworu „Low” Florida

WYRÓŻNIENIE w formie muzyczno-wokalnej przyznano Roksanie Pocik z HP w Ziębicach za piosenkę „Kiedy mnie już nie będzie” Seweryna Krajewskiego.

WYRÓŻNIENIE w formie teatralnej przypadło Karolinie Konofał, Bartłomiejowi Czarny, Miriam Gołuch, Małgorzacie Ochmańskiej i Adrianowi Saladra z HP w Wołowie za pantominę „Dobro czy zło do utworu „Evrything”.

WYRÓŻNIENIE PUBLICZNOŚCI powędrowało do duetu: Natalii Kryściak i Michała Gintera ze ŚHP w Górze za piosenkę „Wspomnienie” Anny Marii Jopek i Michała Żebrowskiego.

Laureaci otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody, a wszyscy artyści występujący na scenie upominki. Dodatkowo każda jednostka otrzymała grę edukacyjną „Memory” do świetlicy oraz dyplom za uczestnictwo.

Jury wyróżniło 20 prac plastycznych: 3 z HP w Trzebnicy,1 z 1-47 HP z Wrocławia, 3 z HP w Bielawie, 1 z ŚHP w Jeleniej Górze, 2 ze HP w Strzelinie, 1 z HP w Bolesławcu, 1 z 1-50 HP Wrocław, 4 z HP w Kamiennej Górze, 1 z OSiW w Mysłakowicach oraz 3 z ŚHP w Dzierżoniowie.

oficjalne otwarcie przeglądu-tortem

Przegląd został wzbogacony o wystawę zdjęć z 4 poprzednich lat, biuletyn informacyjny „Kuźnia talentów” wydany specjalnie na tę okazję zawierający informacje o wcześniejszych przeglądach i ich laureatach, który otrzymali wszyscy uczestnicy oraz goście, podobnie jak podkowy z masy solnej w formie magnesu na lodówkę wykonane ręcznie przez uczestników dzierżoniowskiego hufca. W tym roku towarzyszyła mam także Maskotka Kuźni, która wraz z konferansjerami panią Magdaleną Kisiel i Kingą Kowalczyk rozdawała nagrody-niespodzianki dla uczestników ze sceny, min, pendrive, myszkę bezprzewodową, pościel satynową, elektroniczne gry logiczne i inne ciekawe gadżety ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców, min. Firmę GATHO, SPYRO z Dzierżoniowa, UNIKON z Bielawy. Wręczono także oficjalnie nagrody laureatom wojewódzkich konkursów- fotograficznego „Moje miasto-nasze szyldy” oraz poetyckiego „Przyroda wokół nas”.

Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP z Dolnego Śląska „Kuźnia talentów 2014” nie przebiegłby w takiej formie, gdyby nie ogromne wsparcie: Senatora RP Stanisława Jurcewicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bielawie Leszka Stróżyka, Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie, Urzędu Miasta w Dzierżoniowie oraz wielu innych osób i firm, którym podziękowaliśmy w biuletynie informacyjnym „Kuźnia talentów”, do lektury którego zachęcamy.

Małgorzata Bieżanowska

Komendant ŚHP w Dzierżoniowie

BRAK KOMENTARZY