Mały Festiwal Filmowy

Mały Festiwal Filmowy

16
0
PODZIEL SIĘ

Działanie na rzecz integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem było głównym celem Małego Festiwalu Integracja Ty i Ja, który odbył się w Piławie Górnej 5 września.

20140929a_1

Już po raz trzeci nasze miasto znalazło się na mapie Europejskiego Festiwalu Filmowego w Koszalinie. Główną częścią imprezy była prezentacja filmów w Miejskim Ośrodku Kultury, które w poprzednich latach zajęły pierwsze miejsca na festiwalu. Widzowie obejrzeli kilka produkcji zrealizowanych pod hasłem „Film – podróż bez barier”. W repertuarze znalazły się następujące tytuły:

• Marzyciel (film konkursowy)

• Cień błękitu

• Życie stylem dowolnym

• Mika

• Lucy

• Portret z pamięci

To opowieści o miłości, akceptacji, spełnianiu marzeń, determinacji w dążeniu do zamierzonych celów, a więc tematy bliskie nam wszystkim.

20140929a_2

Część wyświetlanych filmów powstało w wersji z audiodeskrypcją, dzięki czemu w seansach mogły uczestniczyć osoby niewidome i niedowidzące.

20140929a_3

W przerwach między blokami filmowymi występowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej.

20140929a_4

Organizatorami Małego Festiwalu Filmowego były: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Piławie Górnej. Patronat honorowy sprawowali: Starosta Dzierżoniowski Janusz Guzdek i Burmistrz Piławy Górnej Zuzanna Bielawska.

Już dzisiaj zapraszamy na czwartą edycję Małego Festiwalu w przyszłym roku.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY