Maluszki szturmują bibliotekę

Maluszki szturmują bibliotekę

10
0
PODZIEL SIĘ

Czy maluszki, które nie potrafią jeszcze czytać, można przyprowadzać do biblioteki? Nie tylko można, ale nawet trzeba! Jeśli chcesz pokazać dziecku, jakie skarby może znaleźć w bibliotece i jak ciekawie spędzić w niej czas, zapraszamy w pierwsze soboty miesiąca do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie.

maluszki

 Na zajęcia „” rodzice przyprowadzają nawet 2-letnie szkraby. Prowadzone są one w każdą pierwszą sobotę miesiąca z wyjątkiem wakacji. O godz. 10.00 dzieci zasiadają naprzeciw bibliotekarki i słuchają wybranej, związanej z tematem spotkania, książeczki.

A temat spotkania za każdym razem jest inny – były już m.in. zajęcia związane Eskimosami, dinozaurami, pojazdami, zwierzętami, Afryką, Mikołajem, Indianami, dzierżoniowskim smokiem czy poszczególnymi porami roku. Za każdym razem jest inaczej, ale równie ciekawie.

 Na maluchy czekają zadania plastyczne, zręcznościowe, quizy i zagadki – różne aktywności zmieniane na tyle często, by dzieci nie znużyły się i nie znudziły. W ten sposób aktywnie uczestniczą w około godzinnych zajęciach, a po ich zakończeniu „rzucają się” do regałów z książkami, by wypożyczyć kolejne pasjonujące przygody bohaterów bajek i baśni.

Bywalcy „Biblioteki Malucha” doskonale wiedzą, na których półkach mogą znaleźć ulubione lektury i najciekawsze pozycje. Tak w Dzierżoniowie rosną „stali czytelnicy”, którzy po okresie przedszkolnym mogą kontynuować literackie i plastyczne zainteresowania w Klubie Książki i Ilustracji. Szkolne dzieci także spotykają się w pierwsze soboty miesiąca, ale zgłębiają na nich zagadnienia dostosowane do ich wieku i umiejętności. Bo z miłości do książek się nie wyrasta…

Jeśli chcesz pokazać swemu dziecku, jakie skarby może znaleźć w bibliotece i jak ciekawie może spędzić w niej czas, zapraszamy do Działu Dziecięco-Młodzieżowego. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 074 64 64 645. Najbliższe już 10 maja. Będą dotyczyły Grecji.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY