LV sesja Rady Miejskiej Bielawy

LV sesja Rady Miejskiej Bielawy

30
24
PODZIEL SIĘ

LV sesja Rady Miejskiej Bielawy. Mieczysław Jedoń Honorowym Obywatelem Miasta

sesja rady miejskiej bielawa 025

Pięćdziesiąta piąta sesja Rady Miejskiej w Bielawie rozpoczęła się bardzo uroczyście, wszystko ze względu na to, że rajcy miejscy postanowili uhonorować Mieczysława Jednonia, wręczając mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Bielawa. Niestety byłego posłana na Sejm II, III i IV kadencji wybranego z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej z okręgu wałbrzyskiego zabrakło na uroczystości. Napisał on jednak list skierowany do władz miasta i radnych, w którym napisał, że jest mu niezmiernie miło, że został wyróżniony za lata swojej pracy. Usprawiedliwił również swoją nieobecność, bowiem były poseł przebywa aktualnie na leczeniu w Kamiennej Górze.

W kolejnej części sesji burmistrz, Ryszard Dźwiniel wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej, Leszkiem Stróżykiem wręczył nagrody uczestnikom konkursu Misterium Chleba i tak pierwsze miejsce zdobył Tadeusz Paluch, druga pozycja przypadła Marii Sobczak natomiast na trzecim miejscu uplasował się Jacek Mikołajczak, zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary.

Następnie rajcy wysłuchali sprawozdania burmistrza miasta z realizacji budżetu gminy za I półroczne 2014 roku, jak również opinii Składu Orzekającego RIO.

sesja rady miejskiej bielawa 041

Główne projekty uchwał dotyczyły utworzenie odrębnego obwodu głosowania w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st.Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, jak również odbyło się głosowanie w sprawie „Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych dla Gminy Bielawa na lata 2014-2016.

Katarzyna Krzak, fot. Katarzyna Krzak

katarzyna.krzak@tygodnik.info.pl

24 KOMENTARZE

   • Napisz coś więcej, bo nie mogę znaleźć na BIPie. Co daliście rodzinom w ramach karty? Darmowy basen? przejazdy? zniżki w podatku od nieruchomości czy niższe opłaty za śmieci? Pochwal się, bo temat ciekawy, gminy dość mocno w to powchodziły, co w tym temacie zrobiliście?

    • Masz dzieci i ile ich masz to twoja decyzja. Z jakiej paki na przykład ja ma tylko jedno dziecko bo na więcej dzieci mnie nie stać mam dopłacać do innych rodzin? Co oni wymyślili. Narobia piątke i cały naród dopłaca.

     • No, inaczej zginie Polska i pchły na niej, jak mawiał Imć Zagłoba.
      Dopiero dzietność na poziomie min.2, 2 daje zerowy przyrost, taka racja stanu, interes państwa, inaczej państwo zniknie.

 1. Większość tych radnych jest bezradna i tylko pod dyktando Rysia-Pysia podnosiła łapki. Czas to zmienić 16 listopada przy urnach wyborczych.

 2. Wam się wydaje, że już trzymacie byka za rogi. Co cztery lata wlewacie w siebie wiarę, że wygracie z Dźwinielem wybory i co cztery lata przegrywacie. Tym razem będzie tak samo.

 3. Wydaje się, że tym razem P.Łyżwa ma duże szanse wygrac te wybory. Jest tylko jeden warunek musi on pokazać , że jest taki sam jak oni. Dźwiniel robi to świetnie i dlatego na niego głosują.

  • Jak oni tam się dobrze czują! Co za luz, co za atmosfera, jakby było już po wyborach. Zasiedzieli w swoich stołkach boją się jednak, bo już ich koniec bliski jak Palikota. Już siekiera do korzeni przyłożona. Ci, co na nich nieświadomie głosowali już przez cztery lata wymarli. Idzie nowe i normalne. Dźwiniel, jego ekipa i jego radni – do lamusa niechlubnej historii Bielawy.

   • Co ludzi pcha do tego, że głosują na Dźwiniela. Przecież to jest człowiek poprzedniego sustemu. W tedy kiedy był PZPR żyło mu sie dobrze i w wolnej Polsce też Żyje mu się dobrze. Ludzie nie bądzcie baranami nie idzcie na rzęż przecież ON dawno powinien leżeć na śmietniku historii.

    • AWS sa ludzie, którym się żyje dobrze w każdym systemie i w każdej epoce i takc, którym zawsze jest źle. Ciekawe co Ty AWS pokazałbyś ciekawego? To co do tej pory?

   • Dlatego wiedziałem, że to co Pan reprezentuje to żadne dziennikarstwo tylko ta sama zawiśc co Pańskich nowych kolegów, na szczęśćie Ryszard Dźwiniel wygra, a wy wszyscy pieniacze pochowacie się w domach gdzie wasze miejsce. Pochodźcie sobie po targu jeszcze i tyle waszego

    • Widzisz anonimie Stawicki jak pisze to sie podpisuje a ty miernota pokrętny robaku tylko anonimowo potrafisz opluć człowieka bo nie masz odwagi sie podpisać.

Comments are closed.