Lotnicze ostrogi

Lotnicze ostrogi

15
0
PODZIEL SIĘ

Dominik Żłobicki z gimnazjum w Piławie Górnej zdobył Grand Prix konkursu szybowców zdalnie sterowanych. Zawody zorganizowane 25 maja na lotnisku modelarskim w Bielawie to pierwsza tego rodzaju impreza na naszym terenie.

20140528_3y

Uczniowski Klub Sportowy „Sporty Modelarskie i Rekreacja” z Piławy Górnej wznowił zawody szybowców zdalnie sterowanych według programu Aeroklubu Polskiego „Młodzi modelarze na start”. Piławski UKS jest najprawdopodobniej pierwszym na Dolnym Śląsku organizatorem tego typu imprezy modelarskiej.

Pogoda w niedzielę 25 maja była wymarzona. Na lotnisku modelarskim w Bielawie termika sprzyjała adeptom trudnej sztuki latania. Uczestnicy zawodów próbowali sił w sterowaniu szybowcem. Starsi koledzy po bardzo długiej przerwie wreszcie mogli zmierzyć się ze sobą. Najwięcej podziwu wzbudzali najmłodsi, którzy z niedowierzaniem, lecz pełni zaangażowania, sterowali modelami. Gimnazjaliści i sekcja młodsza toczyli ze sobą zacięty pojedynek. O dziwo, wygrali młodsi.

Grand Prix zawodów, puchar i model zdalnie sterowany dostał za najlepszy wynik gimnazjalista z Piławy Górnej Dominik Żłobicki. Pozostali laureaci konkursu to Michał Wantoch i Łukasz Ostrek z Dzierżoniowa. Po zakończeniu zawodów można było jeszcze potrenować, a najmłodsi znów mieli okazję „polatać” małymi modelami. Pomysł spodobał innym okolicznym klubom modelarskim, które doceniły walory praktycznej nauki sterowania szybowcem, więc na pewno będzie kontynuowany. Zawody współfinansował Powiat Dzierżoniowski. Do zobaczenia za rok!

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY