List protestacyjny do ministra

List protestacyjny do ministra

19
2
PODZIEL SIĘ
Edward Bień

Społeczność kresową oburzył fakt przygotowanego tła i scenografii, w jakiej udzielająca wywiadu dyrektor szkoły

Edward Bień
Edward Bień

publicznej, wystąpiła jako „Gość Poranka” – audycji TVP Info.

Nie o treść wywiadu tu idzie, lecz o hasła i znaki, nawiązujące do symboliki banderowskiej i nazistowskiej towarzyszące wywiadowi. Propagowanie w Polsce symboli, kojarzących się z masowym ludobójstwem, nie może być tolerowane w żadnej formie, szczególnie jeśli ma to miejsce w szkole, wśród dzieci i młodzieży.

Stąd wystąpienie Kresowian do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wdrożenie odpowiednich procedur i wyciągnięcie konsekwencji wobec winnych.

Stowarzyszenie Kresowian w Dzierżoniowie

                                                                                                                                                                        Dzierżoniów, 5 kwietnia 2014 r.

                                                                                                                                                       Pani Minister

                                                                                                                                                      Joanna Kluzik Rostkowska

                                                                                                                                                      Ministerstwo Edukacji Narodowej

                                                                                                                                                     Warszawa

W związku z umieszczeniem w placówce edukacji publicznej plakatu z hasłami i znakami nawiązującymi do symboliki totalitarnej i nacjonalistycznej, Stowarzyszenie Kresowian Ziemi Dzierżoniowskiej wyraża ostry protest przeciwko umieszczaniu na terenie szkoły publicznej z ukraińskim językiem nauczania w Górowie Iławeckim plakatu z banderowskimi symbolami. Incydent miał miejsce 03.03.2014 r. w nadanej w TVP Info audycji pt. „ Gość poranka ”.

 W czasie wywiadu dla tej stacji dyrektor wspomnianej placówki Maria Sycz, stała na tle plakatu z napisem w języku ukraińskim o treści: „Sława Ukrajini – Herojam sława”, w barwach czerwono – czarnych oraz z czerwono – czarną flagą banderowskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Podkreślamy, że OUN była totalitarną organizacją odpowiedzialną za ludobójstwo ok. 200 tysięcy Polaków w latach 1939 – 1947 na Wołyniu i Kresach Południowo – Wschodnich. Czerwono – czarne barwy flagi OUN są nawiązaniem do nazistowskiej ideologii „Blut und Boden” (Ziemia i Krew). Zawołanie „Herojam sława” było jej organizacyjnym pozdrowieniem, połączonym z faszystowskim podnoszeniem prawej ręki.

Pragniemy dodać, że incydent ten został zgłoszony przez środowiska kresowe do Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach dnia 29.03. 2014 r. jako zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 256 par. 1 i 2 Kodeksu Karnego, to jest propagowania totalitarnego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Propagowanie ustroju, kojarzącego się przede wszystkim z okrutną wojną i masowym ludobójstwem, jest samo w sobie czymś tak oburzającym, że w cywilizowanym społeczeństwie nie można go tolerować w żadnej formie, szczególnie zaś, jeżeli czyn taki ma miejsce w szkole, wśród dzieci i młodzieży.

W związku z powyższym wnosimy o wdrożenie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej odpowiednich procedur, włącznie z natychmiastowym wyciągnięciem konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych.

W imieniu społeczności kresowej

Florian Kuriata                                Edward Bień

wiceprezes prezes                         prezes

2 KOMENTARZE

 1. Dolaczam do tego protestu, dodaje jednoczesnie ze nalezy tez protestowac przeciw propagowaniu symboli komunistycznych- to tez totalitaryzm i w najblizszych wyborach wiedziec kogo wybierac. Na pewno nie tych spod znaku ” POlskośc to nienormalność”

  Papież Franciszek: negocjując naszą wiarę i godząc się na kompromisy, wchodzimy na drogę apostazji .
  Przebaczając największym zbrodniarzom, musimy pamiętać o pokucie,
  mandat wyborczy daje nam prawo pozbawienia władzy tych,którzy nienawidzą Polskości, którzy zabijają nienawiością pozbawiając godności suwerena!
  Naszym moralnym obowiązkiem jest wybranie przedstawicieli, którzy zagwarantują reformę systemu prawnego, tak, abyśmy antypolonizm”Polskość to nienormalność” potraktowali jako zbrodnię nie tylko równą antysemityzmowi,
  ale o wielokroć większą!!Jeżeli Bóg umiera, wszystko umiera, jeżeli słowo objawiające Boga w pewnym momencie milczy, cały świat milczy!
  Nie dozwólmy by GROBY Męczenników profanowali neopoganie,upadli ,pijani,których miejsce przy grobach oprawców bolszewików!!
  Poświęćmy intencję Sługą Bożym,którzy stali się ofiarami przemysłu nienawiści i pogardy,na równi z moim Prezydentem,Elitą Rzeczpospolitej!
  ODEZWA do Narodu Polskiego
  Ks. Prałata Henryka Jankowskiego
  Proboszcza Bazyliki p.w. Św. Brygidy w Gdańsku,
  z woli Prymasa Tysiąclecia – Stefana Kardynała Wyszyńskiego – kapelana Solidarności i z woli bł.Jana Pawła II – Kapelana Honorowego Jego Świątobliwości
  Quo vadis? Dokąd idziesz świecie współczesny, świecie bez Boga, bez Kościoła, bez religii, bez Ojczyzny, bez honoru, bez norm moralnych. Świecie ateistów i masonów! Dokąd idziesz świecie z kultem siły, przemocy i pieniądza?
  Odpowiedź jest tylko jedna. Taki świat zmierza ku zagładzie!!! Jako Polak, Kapelan Honorowy Jana Pawła II i Kapelan
  „Solidarności” pytam: czy tak być musi? Czy o to walczyliśmy w 1980r. i 1989r.? Czy o to walczyliśmy również w latach 1956, 1970, 1976? Czy po to ginęły od kul tysiące patriotów polskich na rozkazy moskiewskich zbrodniarzy komunistycznych wykonywane rękami ich polskich służalców spod znaku PZPR, UB, SB?
  Czy od 1989 r. samozwańcza elita polityczna sprawuje władzę naprawdę w imieniu i na rzecz Polaków?
  Co zrobili dla Polski ci, którzy zastąpili po 1989 r. komunistów z PZPR? Nowe elity polityczne podzieliły się po połowie z komunistami majątkiem wypracowanym przez wieki przez Naród Polski. Dzisiaj gospodarka, aparat państwowy, prasa, radio i telewizja są w rękach byłych komunistów z PZPR, którzy przechrzcili się na SLD Millera i Oleksego, Socjaldemokrację byłego Marszałka Sejmu – Borowskiego, Unię Pracy
  wicepremier Jarugi-Nowackiej, a w drugiej połowie są w rękach byłej tzw. opozycji okrągłostołowej. Opozycji reglamentowanej i limitowanej, która paktowała z komunistami, jak podzielić Ojczyznę między siebie kosztem 10 milionów uczciwych członków „Solidarności” i ich rodzin, kosztem całego Narodu.
  „ Głównym złem, z powodu którego świat popadł w duchowe i moralne bankructwo oraz ruinę, jest niegodziwe i zaiste zbrodnicze usiłowanie, by pozbawić Chrystusa Jego Królewskiej władzy, a także nie przyjęcie nadanego przez Chrystusa prawa prawdy” – encyklika Papież Pius XII, Summi pontificatus.

Comments are closed.