Lechia pokonała Polonię/Spartę Świdnica 2:0

10
2
PODZIEL SIĘ

31931_file

Trójkolorowi po całkiem niezłym meczu w swoim wykonaniu, pokonali Polonię/Spartę Świdnica 2:0 (1:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Sylwester Kret i Damian Niedojad. Pozytywnie zaprezentowały się nowe-stare i zupełnie nowe twarze w drużynie, co powinno dobrze wróżyć przed nadchodzący sezonem.

W końcu dzierżoniowska drużyna mogła wystąpić w miarę optymalnym zestawieniu. I choć od pierwszej minuty nie pojawiła się najmocniejsza jedenastka, to kibice mogli zobaczyć w składzie Piotra Pietkiewicza czy Filipa Barskiego, występujących w minionym sezonie w wyższych ligach. Bardzo pozytywnie zaprezentował się również Marcin Buryło, skrzydłowy z AKS Strzegom, który w kolejnym meczu daje potwierdzenie, iż gra w III lidze nie powinna być dla niego problemem. Nasza drużyna dość szybko obejmuje prowadzenie.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego obrońcy gości dość niefrasobliwie zachowują się we swoim polu karnym, piłka spada pod nogi Kreta, a ten plasowanym strzałem w długi róg daje nam prowadzenie. Gol nie zmienił za bardzo oblicza spotkania. Nadal były to raczej wyrównane zawody, bez wskazania na którąkolwiek z drużyn. Piłkarze stworzyli sobie sytuacje, jednak na miejscu byli obaj golkiperzy, jeszcze niedawno broniący w jednej drużynie.

31946_file

W drugiej połowie obraz gry niewiele się różnił od tego z pierwszej części meczu. Momentami jednak podopieczni Zbigniewa Soczewskiego osiągali przewagę, jednak bez poważniejszych szans bramkowych. Jedną z nich miał ponownie Kret, jednak mając przed sobą tylko Kota, przerzucił piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi z 30 metrów huknął Luber, a futbolówka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę, lądując tuż przed linią bramkową. W 65 minucie przejmujemy piłkę w środku pola, ta szybko trafia do Pietkiewicza, ten ucieka przeciwnikowi i wystawia „patelnię” Niedojadowi, a będący w zupełnie niezłej dziś dyspozycji Damian nie marnuje szansy i podwyższa wynik spotkania.

Na ostatnie dwadzieścia minut kolejne zmiany, wśród nich Jorgos Christidis, 25-letni ofensywny zawodnik, występujący ostatnio w Zachodzie Sobótka. Jednak aby ocenić jego przydatność, potrzeba kolejnych meczów. Na placu pojawili się też nasi młodzi zawodnicy, którzy zaprezentowali się całkiem poprawnie. Reasumując, sparing z pewnością na plus, choć trener Soczewski po meczu miał oczywiście wiele do powiedzenia swoim podopiecznym, jednakże w aspekty zawodnicy-trener nie wchodzimy 🙂 Jak do tej pory wygląda to optymistycznie i zmierza w dobrym kierunku. Kolejny sparing już w sobotę, również na OSiRze.

Malec (46′ Sztandera) – Tyc (46′ M.Paszkowski), Błaszczyk (46′ Niedojad), Leśniarek, P.Paszkowski, Maciejewski (60′ Bolisęga), Barski, Pietkiewicz (67′ Rakoczy), Buryło (70′ Waligóra), Kret, Ochota (67′ Christidis)