Kukułcze jajo na niedzielne popołudnie

Kukułcze jajo na niedzielne popołudnie

8
0
PODZIEL SIĘ

„Tymoteusz wśród ptaków” to zaskakująca historia misia, który pewnego dnia postanawia zaopiekować się porzuconym… kukułczym jajkiem. Spektakl o perypetiach tytułowego bohatera będzie można obejrzeć w dzierżoniowskim Kinoteatrze ”Zbyszek” już w tę niedzielę. Dla maluchów wystąpi Teatr Lalek Banialuka z Bielsko-Białej.

 1-tymoteusz

Szalony pomysł misia Tymoteusza spowoduje szereg zabawnych przygód z udziałem jego statecznego taty, rozśpiewanych ptasich przyjaciół i podstępnego lisa. Przygody bohaterów ułożą się na scenie w zabawną, ale i pouczającą historię o istocie rodzicielskiej miłości. Inscenizacja z wielobarwną scenografią i klimatyczną muzyką z pewnością sprowokuje uśmiech na twarzach wielu młodszych i starszych widzów, a także dostarczy ważnych tematów do późniejszych rozmów w rodzinnym gronie.

Jan Wilkowski powołał do życia postać Misia – Tymoteusza Rymcimci w latach 60. ubiegłego wieku. Cykl jego przygód, wystawianych na scenach lalkowych w całej Polsce to jedno z najciekawszych osiągnięć dramaturgii dziecięcej. Perypetie Tymoteusza nie straciły na aktualności. Miś również obecnie jest dla najmłodszych swoistym przewodnikiem po świecie wartości.

Bilety na spektakl 13 kwietnia o godz. 16.00 kosztują 12 zł na parterze, 10 zł na balkonie. Można je nabyć w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury lub przez stronę www.dok.pl w zakładce KUP BILET.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY