Kto zagra na Dzierżoniowskich Prezentacjach?

Kto zagra na Dzierżoniowskich Prezentacjach?

12
0
PODZIEL SIĘ

pulpit21

 

Szykujesz się już na wrześniowe koncerty podczas Prezentacji Dzierżoniowskich? Na scenie na terenie dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagrają Hurt, Piersi, Strachy na Lachy i Patryk Kumór.

Zespół „Hurt” powstał w 1992 roku we Wrocławiu z inicjatywy wokalisty Macieja Kurowickiego. Gra mieszankę punka, rocka, reggae i ska. Zespół ma długą historię, choć przez wiele lat grupa nie był znany szerszej publiczności. Ich głośny w ostatnich latach hit to „Załoga G” z 2005 r., który długo utrzymywał się na różnych listach przebojów. Teledysk do „Załogi G” otrzymał nagrodę specjalną podczas festiwalu Yach Film w Gdyni w 2007 roku. W 2009 r. nastąpiła zmiana gitarzysty. Ostatnia płyta w bogatej dyskografii zespołu to „Hurt” z 2013 roku. Obecny skład zespołu tworzą: Maciej Kurowicki, Jacek „Smoła” Smolak, Piotr „Załęs” Załęski i Kuba „Wujek” Regulski.

„Piersi” to natomiast kapela rockowa powstała w 1984 roku. Niekwestionowanym liderem zespołu była jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej – Paweł Kukiz. Twórczość Piersi charakteryzują prześmiewcze teksty, które zawsze dotykają ważnych i aktualnych kwestii społecznych, kulturalnych i politycznych w Polsce. Pierwszy album pt. „Piersi” ukazał się w 1992 roku, w 1993 roku grupa wydała kolejny krążek – „My już są Amerykany”, a w 1994 roku ukazał się album będący zapisem koncertu „Piersi” w Jarocinie.

„Powrót do raju” z 1995 roku – był satyrą na ówczesną sytuację polityczną, a kolejnymi dokonaniami zespołu, były albumy „Raj na ziemi” (1997), „Pieśni ojczyźniane (2000) oraz „Piracka płyta” (2004). Wszystkie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a największą popularność zdobyły sobie utwory „O, Hela!”, „Rowerek”, „Całuj mnie”, „Virus SLD” i „Nie gniewaj się Janek”.

W styczniu 2013 roku Paweł Kukiz podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z zespołem. Muzycy nie złożyli jednak broni i postanowili kontynuować swoją artystyczną działalność. Zrodził się pomysł, aby nagrać płytę „PIERSI i PRZYJACIELE 2”. Od lutego do maja 2013 roku, zespół PIERSI skomponował czterdzieści cztery utwory, z czego 17 najlepszych – zdaniem muzyków – zostało umieszczonych na nowej płycie. Do współpracy muzycy zespołu PIERSI zaprosili znakomitych gości – przyjaciół: Łukasza i Pawła Golców, Jacka „Dżej Dżeja” Jędrzejaka (BIG-CYC, CZARNO-CZARNI), Andrzeja Nowaka (TSA, ZŁE PSY), Tomka „Lipę” Lipnickiego (ILLUSION, LIPALI), zespół TREBUNIE-TUTKI, gościa specjalnego – Rafała „Jeziora” Jezierskiego (byłego muzyka i współzałożyciela grupy PIERSI), oraz Adama „Asana” Asanova (HARATACZE), który decyzją muzyków, został nowym wokalistą zespołu. Próbką nowego brzmienia zespołu jest singiel „Bałkanica”.

„Strachy na lachy” to zespół muzyczny stworzony przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza w 2002 r. Na początku znany był jako Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze, jednak po ich pierwszym koncercie w Legnicy zespół zmienił nazwę na Grabaż i Strachy na Lachy. Pod koniec 2003 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu, a na początku września 2005 decyzją lidera z nazwy zostaje usunięte słowo Grabaż i zespół otrzymał nazwę Strachy na Lachy. W 2013 r. ukazała się szósta płyta zespołu.

Patryk Kumór to polski wokalista oraz pianista, producent muzyczny i kompozytor, wykonujący pop rock, pop, rock, electro. Karierę solową jako wokalista rozpoczął w 2010 roku, choć swoją muzyczną drogę rozpoczął już w dzieciństwie. Mając 6 lat zaczął naukę gry na pianinie oraz wiolonczeli. Na początku zafascynowany muzyką klasyczną. Później przyszedł czas na kolejne gatunki muzyczne, takie jak metal, black metal, rock, muzyka filmowa, pop. Z każdego z tych gatunków czerpie inspirację po dzień dzisiejszy. Skomponował muzykę do wielu filmów reklamowych oraz dokumentalnych. W 2013 roku dostał się do półfinału jednego z najbardziej cenionych programów typu talent show – Must Be the Music. Tylko muzyka. Jesienią 2013 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Patryka.

BRAK KOMENTARZY