Ksiądz Tadeusz Isakowicz w Bielawie i Dzierżoniowie

Ksiądz Tadeusz Isakowicz w Bielawie i Dzierżoniowie

23
7
PODZIEL SIĘ

TnnmStowarzyszenie Kresowian informuje, że 26 maja Ziemię Dzierżoniowską odwiedzi ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski, żarliwy orędownik prawdy historycznej, z cyklem spotkań autorskich, połączonych z prelekcją poświęconą 70. rocznicy ludobójstwa Polaków w Małopolsce Wschodniej dokonanego przez UPA . Ponadto można będzie obejrzeć pokaz audiowizualny , wysłuchać poezji kresowej i bieżących informacji o wydarzeniach na Ukrainie .

W programie :

26 maja 2014 r. Bielawa – godz. 12.00 , Restauracja „Rodos” przy Pl. Wolności Dzierżoniów – godz. 16.30, Kaplica parafii pw. Królowej Różańca Świętego na Skałkach .

Serdecznie zapraszamy w imieniu Stowarzyszenia Kresowian w Dzierżoniowie

i dra. Rafała Brzezińskiego z Bielawy do licznego udziału mieszkańców Bielawy,

Dzierżoniowa i okolic. Na to ważne wydarzenie zapraszamy młodzież , która będzie

miała możliwość wysłuchania żywej lekcji historii o Kresach , historii pominiętej

w programach szkolnych.

Edward Bień prezes

Florian Kuriata wiceprezes

7 KOMENTARZE

 1. ks. Tadeusz jest chodząca prawdą. Z takich ludzi jak on powinien być zbudowany cały POLSKI Kościół.

  • Poza tym, że ma lekką paranoję (wszędzie wietrzy spiski i zamachy) i jest oszustem (umawia się na spotkanie w miejscu i czasie, co do których wie, że go tam nie będzie) jest OK. Typowy Polak. Niech cały polski kościół będzie z takich zbudowany.

    • Niekoniecznie. Paranoja, to usystematyzowane urojenia, najczęściej prześladowcze i oddziaływania. W przeciwieństwie do księdza, ja ich nie nabyłem.

 2. O zbrodniach Ukraincow na Wolyniu napisalem 2 opowiadania, patrz moj zbior opowiadan „Fabryki dymu”w ksiegarnaich Dzierzoniowa i Bielawy. jestem jednak zdania ze obecnie w interesie Polsi jest pomoc Ukrainie przeciw agresji Rosji. Im dalej Ruskie od Polski tym lepiej. Rozdmuchiwanie zbrodni wolynskich nie bardzo pasuje politycznie w obecnej sytuacji, moralnie oczywiscie jest na miejscu. Tylko kogo teraz karac? Ukraincy byli wowczas pod okupoacja Niemcow a potem Ruskich. Tak wiec domaganie sie na przyklad odszkodowan od Ukrainy nie ma sensu. Przypomne ze zamordowali 70 tysiecy Polakow, Polacy w odwecie zamordowali jedynie 10 tysiecy. Polacy na ogol mieszkali w duzych miastach jak Lwow wraz z Zydami. Prowincje, wies, opanowali Ukraincy. W 1942 Niemcy usmiercili Zydow.
  Walerian Domanski waleriandom@gmail.com

  • Pomoc każdemu cierpiącemu jest szlachetna. Jednak jeśli chodzi o dalej idące działania, uważam, że najpierw należałoby wymóc na Ukrainie, by zrobiła u siebie wewnętrzny porządek i jasno określiła, czy rozliczy się z przeszłością, czy w rządzie znajdą się awanturnicy rojący o wielkiej Ukrainie sięgającej po Kraków, czy w końcu ukróci się nachalną korupcję na każdym kroku itd. Wiem, co mówię. W latach 1999-2010 wielokrotnie bywałem na Ukrainie, służbowo, nie jako turysta.

 3. Zapowiada się ciekawie. Warto posłuchać chociaż niekoniecznie się z tym duchownym zgadzam

Comments are closed.