Kryminalni z Dzierżoniowa rozbili grupę przestępczą – 3 osoby zatrzymane

Kryminalni z Dzierżoniowa rozbili grupę przestępczą – 3 osoby zatrzymane

14
1
PODZIEL SIĘ

mini_19750Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, ustalonym i zatrzymanym przez dzierżoniowskich policjantów, a podejrzanych o udział w grupie zajmującej się kradzieżami samochodów.

Funkcjonariusze, którzy udowodnili już zatrzymanym kradzież, co najmniej 5 aut i usiłowanie kradzieży kolejnych 4 samochodów,odzyskali już większość utraconego w wyniku przestępczej działalności grupy, mienia. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd. Policjanci z dzierżoniowskiej komendy powiatowej, w wyniku prowadzonych działań, rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów.

W efekcie prowadzonych w tej sprawie czynności funkcjonariusze zatrzymali 3 podejrzanych i odzyskali większość utraconego w wyniku przestępczej działalności grupy mienia. Zatrzymani, to mężczyźni w wieku 18, 22 i 23 lat, mieszkańcy miejscowości położonych w powiecie dzierżoniowskim.

Na trop grupy przestępczej funkcjonariusze wpadli analizując tego typu przestępstwa, zaistniałe na przełomie czerwca i lipca br., na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, policjanci pomimo tego, że sprawcy działali w różnych rejonach powiatu, doszli do wniosku, że przestępstw tych mogła dokonywać ta sama grupa osób.

Jak ustalili funkcjonariusze, oprócz kradzieży na terenie powiatu dzierżoniowskiego, podejrzani mają też na swoim koncie kradzieże pojazdów na terenie powiatów – strzelińskiego i ząbkowickiego. Zatrzymanym udowodniono na chwilę obecną, co najmniej 9 przestępstw, w tym 5 kradzieży pojazdów różnych marek i usiłowanie kradzieży kolejnych 4 samochodów. Większość skradzionego przez mężczyzn mienia została już odzyskana przez policjantów. Oprócz kradzieży samochodów, funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym także kradzieże przewodów miedzianych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ policjanci nie wykluczają, że podejrzani mogą mieć na swoim koncie jeszcze inne tego typu przestępstwa. Za czyny, o które mężczyźni są podejrzani, odpowiedzą oni teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Paweł Petrykowski

1 KOMENTARZ

Comments are closed.