Królewskie ślady – konkurs plastyczny

Królewskie ślady – konkurs plastyczny

12
0
PODZIEL SIĘ

krolewskie_slady

Nie ma takiego zakątka w Polsce, który nie mógłby się poszczycić choćby noclegiem władcy, czy inną o nim pamiątką. Mimo zawirowań historii pozostały jeszcze na naszych ziemiach ślady dawnej świetności, zamki, królewskie baszty, miasta królewskie, puszcze, w których nasi władcy polowali na grubego zwierza. Pokażmy piękno historycznej Polski – apelują organizatorzy konkursu – Fundacja Orszak Trzech Króli.

Temat konkursu to „KRÓLEWSKIE ŚLADY”. Jest to konkurs plastyczny dla każdego, w różnorodnych technikach artystycznych, również rzeźby i ceramiki. Celem konkursu jest rozwijanie i prezentacja pasji plastycznych dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. Tematem prac mają być miejsca, w których przebywali (na stałe, przez jakiś czas czy tylko przejazdem) historyczni królowie i władcy.

Konkurs ma zakres ogólnopolski i ma charakter otwarty – mogą w nim uczestniczyć przedszkola, szkoły, placówki oświatowe, kluby, świetlice, ośrodki kolonijne, biura organizujące wypoczynek i osoby prywatne w 5 kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, z klas I-III, z klas IV-VI, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna oraz rodzinna – dorośli wspólnie z dziećmi, młodzieżą.

Termin nadsyłania prac mija 30 września. Każda praca musi zawierać na odwrotnej stronie metryczkę (czytelną informację) wg wzoru: imię i nazwisko uczestnika, wiek, kategoria. Prace z dopiskiem „Konkurs Królewskie Ślady” należy przysyłać wraz z wypełnioną Kartą zgłoszenia do konkursu na adres: Fundacja Orszak Trzech Króli, ul. Pożaryskiego 28, 04-703 Warszawa.

Szczegóły konkursu dostępne są tutaj: orszak.org/wp-content/uploads/2013/12/Karta-zgloszenia_plastyczny.pdf

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY